Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''500 Bin Kişi Göç Etti''

''500 Bin Kişi Göç Etti''
Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Ahmet Tuma, Suriye’de bugüne kadar 500 bini Rusya saldırılarında olmak üzere 7,5 milyon insanın kendi ülkesinde mülteci durumuna düştüğünü söyledi. 

 

Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Ahmet Tuma Gaziantep’te, Suriye Geçici Hükümeti Sağlık Bakanlığı binasında basın toplantısı düzenledi. Tuma, Rusya’nın saldırılarına tepki göstererek şöyle dedi:
 
“Rusya’nın 85 günde hedef aldığı yerler arasında 14 tane sağlık merkezi, 14 yardım kuruluşu merkezi, 17 altyapı merkezi, 22 fırın ile un ve gıda depolama noktaları, 9 eğitim merkezi var. 500 bin insan sadece bu dönem içinde tehcir edildi, yerlerini bırakmaya zorlandılar, göç ettiler. Mültecilerin yüzde 50’si çocuk. Rejimle birlikte İran ve Rusya, muhalif olanları kökten yok etmek istiyor, Suriye’den atmak istiyor. Ama bizi ülkemizden çıkaramayacaklar. Uluslararası toplum bize vaat ettiği sözlerin hiç birini yerine getirmedi, arkasında durmadı. Uluslararası topluma yazıklar olsun diyorum. Bizi Esed’le uzlaşmaya çağırıyorlar. Uzlaşı masasında sadece Suriyeliler’in bugünkü acılarını dindirmek için var olmayı kabul ettik. Dünya, bu katliamı durduramadığı ve bizim de başka şansımızın olmadığı için bu uzlaşı masasına evet deme durumunda kaldık. İnsanlarımızın acısını dindirmek için masaya oturmak zorunda kaldık. İnsanımızın öncelikle ısınma, ısıtma ve gıda ihtiyacı var bu konuda yardım bekliyoruz."
 
Suriye Geçici Hükümeti Sağlık Bakanı Vecih Cuma ise, “85 günlük Rus saldırısında muhalif güçlerden ve siviller olmak üzere çoğu çocuk ve kadın 5 bin 348 kişi yaşamını yitirdi. Maalesef her gün insanlarımız ölmeye devam ediyor” dedi.
 

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 15:28

Etiketler : Suriye    Geçici    Hükümet    Başbakanı    rusyanın    Saldırıları    Yüzünden    Bin    Kişi    Göç    Etti    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8788
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN