Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP'li Gençlerin Eylemi Karakolda Bitti

CHP'li Gençlerin Eylemi Karakolda Bitti
CHP Bornova'da gözaltı şoku yaşandı. Eylem yapan partililer soluğu karakolda aldı.

 

Burak Cilasun / Ben TV

17-25 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen operasyonların yıl dönümünde eylem yapmak isteyen Cumhuriyet Halk Partisi Bornova Geçlik Kolları, karşılarında polisi buldu. 

Geçtiğimiz yıl yine aynı tarihte eylem yapan ve bu eylemden dolayı yargılanan partililere, bugün gerçekleşen eylemde CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar da destek oldu.

Bornova Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen eylemde gözaltı işleminin açılan bazı dövizler nedeniyle  gerçekleştiği öğrenirken, gözaltı sayısının ise 4 olduğu ifade edildi. 

CHP Bornova İlçe Yönetim Kurulu'ndan 2 kişi ve kadın kolları ile gençlik kollarından birer kişi İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

"Susmamıza rağmen..."

Konuya ilişkin Ben TV'ye konuşan CHP Bornova Gençlik Kolları Başkanı Ömer Yener şunları söyledi;

"Geçen sene slogan attığımız için yargılandık, bu kez susarak eylem yapmayı tercih ettik. Buna rağmen yine de dövizlerimize bahane bularak, 4 gözaltına alındı. 12 saatlik bir gözaltı süresi var. Milletvekillerimiz  Tacettin Bayır ve Kamil Oktay Sındır ile ilçe başkanımız Nevzat Kavalar bizimle birlikte. İl yönetimimizden avukatlarımız bizimle birlikte. İzmir Barosu'nun da konuya ilişkin avukat arkadaşların görevlendirildiğini öğrendik."

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 14:22

Etiketler : chp    bornova    gençlik kolları    eylem    17-25 aralık    bornova    cumhuriyet meydanı    nevzat kavalar    ömer yener    tacettin bayır    kamil okyay sındır    gözaltı    polis    burak cilasun   


Yorumlar

7010
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN