Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Devlet Korumasına Alındı

Devlet Korumasına Alındı
İzmir Konak’ta, farklı tarihlerde çıkan iki yangında büyük hasar oluşan depodan dönüştürülen eski evde yaşam mücadelesi veren aile yardım beklerken, 5 çocuk devlet korumasına alındı.

 

Alsancak Semti 1497 Sokak numara 21’de bulunan ve daha önce mobilya deposu olarak kullanılan, farklı tarihlerde iki kez yangın çıkan 2 katlı binada, ilk eşini kaybeden Nergiz Özuzdur, çocuklarıyla yaşama tutunmaya çalıştı. El arabasıyla çöplerden kağıt toplayan Nergiz Özuzdur’un yaşadığı zor hayat, haber olarak basında da yer aldı. Haberler üzerine adrese giden Sosyal Hizmet yetkilileri, Nergiz Özuzdur’un çocukları Dilek (11), Muhammet (7) ile o anda evde bulunan iki kızından olan torunları Sibel (1.5), Melek (2) ve 5 aylık Gülçin’i devlet korumasına aldı.
 
Kayınvalidesine yardım edilmesini beklerken çocuklarınının alınmasıyla şaşkına döndüklerini söyleyen Nergiz Özuzdur’un damadı Necat Ildız (25), "Kayınvalideme yardımı dokunur diye haber yapıldı. Benim 2 çocuğum Melek ve Gülçin ile baldızımın kızı Sibel, kayınvalidemin evinde misafir olarak bulunuyordu. Görevliler gelip 5 çocuğu götürerek devlet korumasına aldı. 10 gündür boğazımızdan yemek geçmiyor. Çocuklarımızı görmeye gittiğimizde de zorluk yaşadık. Sigortalı bir işe girmiştim, bunlar yaşanınca işten çıktım ve hurdacılık yapmaya başladım. Çocuklarıma bakabilecek güçteyim. Hiç kimseden de yardım istemiyorum yeter ki çocuklarımı geri versinler" dedi.
 
Sosyal hizmetler görevlilerinin kendi evini incelediğini anlatan Ildız, "Güya biz onlara evde zorluk çıkartmışız. Müdürlerine böyle söylemişler. ’Çocukların kıyafeti yok’ demişler, oysa evimizde çocuklarıma ait kıyafetler vardı. Yıllardır bu evde oturuyoruz. Mağduriyetimizin giderilmesini ve çocuklarımızın verilmesini istiyorum" diye konuştu.
 
Resmi nikahlarının önümüzdeki Şubat ayında kıyılacağını söyleyen Necat Ildız’ın nikahsız eşi Gül Özuzdur da "Çocuklarıma kavuşmak istiyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 14:02

Etiketler : Yardım    Beklerken    Çocukları    Devlet    Korumasına    Alındı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7572
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN