Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Toki Çekilişini Termoslu Çayla İzledi

Toki Çekilişini Termoslu Çayla İzledi
Erzurum’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılan konutların kura çekimine termos ile gelen Nesibullah Demir, bir yandan çay içti, diğer yandan da heyecanla isminin çıkmasını bekledi.

 

Merkez Palandöken ilçesindeki Mal Meydanı’nda TOKİ tarafından yaptırılan 579 konutun kura çekimi Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Bankaya para yatırarak 1917 kişinin başvurduğu evlerden kendilerine çıkmasını bekleyen vatandaşlar, kura çekimini heyecanlı biçimde izledi. Salondaki sandalyeler dolunca vatandaşların bir bölümü çekilişi izlemek için yerde oturmak zorunda kaldı. Noter huzurunda yapılan çekilişte bir talihliyi Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen belirledi. Başka bölgelerde de TOKİ’nin konut yaptığına işaret eden Sekmen, vatandaşların bu evler sayesinde uygun fiyata ev sahibi olacağını vurguladı. Semken, Emniyet Müdürlüğü’nün de Mal Meydanı’na taşınacağını belirtti.
 
İsmini ekranda görenlerin bir kısmı sevinç gözyaşı dökerken, bir kısmı da sevincini telefonla yakınlarını arayarak paylaştı. B tipi konutlara başvuran ve lokantada asgari ücretle çalışan 34 yaşındaki Nesibullah Demir ise yanında getirdiği termos ile kura çekimini en önde yere oturarak izledi. Bir yandan çayını yudumlayan diğer  yandan da simit yiyen Demir, "Kira öder gibi ev sahibi olacağız. Kura çekimi uzun süreceği için ben de termos ve bardak getirdim. Çayımı içip ismimin çıkmasını bekliyorum. Çok heyecanlıyım" dedi.
 

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 13:29

Etiketler : Toki    Çekilişini    Termoslu    Çayla    İzledi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9146
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN