Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP'de Yüksel Dönemi Resmen Başladı

CHP İzmir'de eski başkan Bedri Serter ve yeni başkan Alaattin Yüksel arasında devir teslim töreni gerçekleştirildi. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı.

 

Burak Cilasun / Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Örgütü'nde kıran kırana geçen il başkanlığı yarışında, rakibi Nevzat Kavalar'ı 12 oyla geçerek ipi göğüsleyen Alaattin Yüksel, yeni koltuğunun resmen sahibi oldu. 
 
Ocak ayında CHP İzmir İl Başkanlığı görevine atanan Bedri Serter, koltuğu yeni başkan Alaattin Yüksel'e devretti. Devir teslim etkinliğine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Aslan ve il başkanlığı için son dakikaya kadar aday olan Ülkümen Rodoplu ile birlikte çok sayıda ilçe başkanı, delege ve partili de katıldı.
 
Törende ilk sözü alan Bedri Serter, iyi bir 11 buçuk ay geçirdiklerini söyledi ve "İyi bir süreç geçirdik, oylarımızı yüzde 47,5'e çıkardık. Siyasi hayatımdaki en önemli görevlerden biri buydu. Bu süreçte güzel başarılar elde ettik. 14 vekilimizle TBMM'de teslim ediliyoruz. Ümit ediyorum ki Alaattin Yüksel'in deneyimleriyle birlikte parti içi bir eğitim olur. CHP'nin Kılıçdaroğlu ile birlikte iktidara yüreyeceğine kanaatim sonsuz. Başkanıma gönülden başarılar diliyorum." dedi.
 
 
'Hedeflerimize birlikte ulaşacağız'
 
Serter'den görevi devralan Yüksel ise partililere birlik mesajı verdi ve şunları söyledi;
 
"Bayrağı devralmaya geldik. İlk il başkanlığımda Türkiye'de ve İzmir'de yüzde 9,5 oyumuz vardı. Bugün oyumuz İzmir'de yüzde 47'lerde. Ben o gün başlattığımız başarı hikayesini hep birlikte tamamladığımıza inanıyorum. İl başkanlığı yapmış arkadaşlarımızın hepsinin büyük emeği olduğunu düşünüyorum. İzmirlilere minnet borcumuz var. İzmirlilerle duygularımız aynı. Düşüncelerimiz çok uyuşuyor. Ruh ikizi gibiyiz. Yeni yılın yeni hedefler olduğunu düşünüyoruz. Hedeflerimiz için omuz omuza mücadele edeceğiz. Parti içindeki yarışta kimin kazandığının çok önemi yoktur. Başa baş bir yarış olmuştur. Kongre geride kalmıştır. Nevzat Kavalar arkadaşımı da aradım ama çok yoğun programı nedeniyle katılamadı. Yarıştığımız arkadaşlarla birlikte hedeflerimize ulaşmaya çalışacağız. "
 
Menemen'deki olaylar
 
"Kubilay'ı zor koşullar altında, kısıtlamalar altında andık. Belediye başkanımızın konuşması ve basının yer alması programdan çıkarılmıştı. Basın yasağını milletvekili arkadaşlarımız kaldırttı. Vali ve kaymakam eliyle bir emir tebliğ edilmiştir ama biliyoruz ki bu emir çok daha yukarıdan gelmiştir. "

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 13:05

Etiketler : Cumhuriyet    Halk    Partisi    İzmir    İl Örgütü    Alaattin Yüksel    Bedri Serter    Aziz Kocaoğlu    Kılıçdaroğlu    Ülkümen Rodoplu    devir teslim    chp    burak cilasun   


Yorumlar

8999
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN