Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Zabıta Denetimleri Kamerada

Zabıta Denetimleri Kamerada
Karşıyaka Belediyesi, zabıta denetimlerinde şeffaflık ve güven duygusunu artırma hedefiyle, ’kameralı kayıt sistemi’ kurdu. Denetim çalışmaları, yaka kameralarıyla sesli ve görüntülü olarak kaydedilmeye başlandı.

 

Karşıyaka Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ’kameralı kayıt sistemi’ ile ilçede şeffaf denetim dönemini başlattı. Zabıta ekiplerinin yaka üzerine yerleştirdikleri kameralarla denetimleri kayıt altına aldığı sistem; ilk etapta 8 kamera ile faaliyete geçti. Kısa sürede kentin farklı bölgelerinde onlarca ’kameralı denetim’ gerçekleştiren ekipler, son olarak Çarşı’daki 23 işletmede ve Bostanlı Pazaryeri’nde çalışma yaptı. Hem sesli hem de görüntülü olarak kayıtlar alındı. Zabıta ile vatandaş arasındaki iletişimin karşılıklı olarak kontrol altına alınmasını amaçlayan uygulama, Karşıyakalılar tarafından memnuniyetle karşılandı.
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Zabıtamız; kent düzenini sağlamak, halkımızın huzurunu ve sağlığını güvence altına almak için gece gündüz özveriyle çalışıyor. Etkin denetimler gerçekleştiriyor. Bu çalışmalar sırasında yaşanan ve yaşanabilecek sıkıntılara kamera sistemiyle çözüm getirmeyi hedefliyoruz. Zabıtamızı hedef alan sözlü ve fiziksel saldırılara karşı caydırıcı bir unsur olacağına inandığımız bu sistemle; haksız itiraz, şikayet ve iddiaların önüne geçilmesi de mümkün olacak. Şifreli sisteme aktarılan ve personel tarafından kesinlikle silinemeyen görüntülerle, ekiplerimizin de denetimini yapacağız. Bu iki taraflı sistem, hem daha fazla adalet hem de şeffaflık getirecek" dedi.
 
Kameralı denetim yapılan Çarşı esnafı ve pazarcılar da uygulamanın ’yerinde’ olduğu görüşünde birleşti.

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 12:19

Etiketler : Zabıta    Denetimleri    Kamerada    Bölge   


Yorumlar

6276
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN