Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Fotoğraflayıp Resmini Yapıyor

Fotoğraflayıp Resmini Yapıyor
Resim yapmak istediğin konunun önce fotoğrafını çekip, sonra da kendi duygularını katarak tuvale aktaran Ressam Sevgi Kılınç ilk kişisel sergisini Karşıyaka Belediye’sinde açtı.

 

"Çocukluk aşkım" dediği resim yapma tutkusuna, ancak kamudaki görevinden emekli olduktan sonra profesyonelce başladığını belirten Kılınç "Doğa, çocuklar ve hayvanlar en ilgi duyduğum konular. Resim yapmak istediğim konuyu araştırıp önce fotoğrafını çekiyor, sonra da kendi duygularımı katarak tuvale aktarıyorum" dedi. Yaşadığı ortamlardan yola çıkarak resimler yaptığını belirten Sevgi Kılınç "Çocukluğumda bulutlara bakar, gördüklerimi kağıda aktarmaya çalışırdım. Kamu kurumundan emekli olduktan sonra arkadaşlarımın önerisiyle resim kurslarına başladım. Ancak öncelikle fotoğrafçılığa başladım. Resmini yapmak istediğim yerin önce fotoğraflarını çekiyorum. Fotoğrafa ayrıca kendi hayal dünyamı da yansıtıyorum" dedi.
 
Resimlerin kişiler üzerindeki etkilerini merak ettiğini belirten Kılınç, "Olumlu tepkiler alıyorum. Sergiyi gezenlerin yansımalarından çalışmalarıma yeni yönler verebilirim" dedi. 21-27 Aralık 2015 tarihlerinde açık kalacak sergide toplam 52 resim bulunuyor.

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 12:04

Etiketler : Fotoğraflayıp    Resmini    Yapıyor    Bölge   


Yorumlar

6743
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN