Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Zeytin Kovboyları

Zeytin Kovboyları
Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nde zeytin hasadı dönemindeki hırsızlık olaylarını önlemek amacıyla Ayvalık Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı bünyesinde oluşturulan atlı kır bekçileri, 24 saat görev yaparak asayişi sağlıyor.

 

Ayvalık Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı bünyesindeki atlı kır bekçileri, 2 milyon zeytin ağacının güvenliğini sağlıyor. Atları üzerinde 24 saat süreyle görev yapan kır bekçileri, kışın zeytin hırsızlığına karşı etkin mücadele verirken yaz aylarında keçi ve çobanların peşinde göreve devam ediyor. Ayvalık Çiftçi Malları Koruma Başkanı Suat Kaçak, 1941 yılından bu yana bünyelerinde faaliyet gösteren kır bekçileri kadrosu ile zeytin hırsızlığına karşı mücadelede büyük yol kat ettiklerine dikkat çekerek, şöyle konuştu:
 
"Müstahsillerimizin güvenliği bizim için çok önemli. Ekili dikili bütün arazileri kötü amaçlı kişilerden korumak için çalışıyoruz. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’den de büyük destek görüyoruz. Belediye desteği ile 35 kır bekçisine yeni kıyafetler aldık. Zeytinlik arasındaki yollar da düzetilmeye başlandı." 
 
Toplam 200 bin dönüm alanda yaklaşık 2 milyon zeytin ağacının sorumluluğunu taşıdıklarını söyleyen Daire Amiri Ahmet Omak ise, 35 olan kır bekçisi sayısını ileriki günlerde daha da fazlalaştıracaklarını açıkladı. Omak, üreticilerden duyarlılık beklediklerini söyleyerek "Biz maaşımızı devletten değil müstahsillerimizin verdiği ücretlerden karşılıyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 11:11

Etiketler : Zeytin    Kovboyları    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4793
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN