Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ankara Yazı: Veda Mektubu

Ankara Yazı: Veda Mektubu
Kemal Uzun’un yönettiği ve Gürkan Uygun, İpek Tuzcuoğlu, Münir Can Cindoruk ile Burçin Abdullah’ın oynadığı Ankara Yazı: Veda Mektubu, önümüzdeki aylarda TRT tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Türkiye’nin sıkıyönetimle yönetildiği yıllarda, Ankara’da solcuların gittiği bir kahvehane 10 Ağustos 1978 günü taranır. Bu olay daha sonraları Balgat Katliamı olarak anılacaktır. Olaydan birkaç saat sonra, polis etraftaki semtlerde olayla bağlantısı olduğunu düşündüğü birçok ülkücü genci gözaltına alır. İçlerinde o sırada 20 yaşlarında olan Mustafa Pehlivanoğlu adında bir genç de vardır. Mustafa’nın gözaltına alınmasıyla annesi Zeynep ve babası Ahmet Bey’in hukuk mücadelesi başlamış olur. Daha sonra 12 Eylül Askeri Darbesi’nin kurduğu mahkemede idam cezası alan Mustafa Pehlivanoğlu, anne ve babasının haberi bile olmadan bir sabah idam edilir.

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 09:26

Etiketler : Ankara Yazı: Veda Mektubu    Gürkan Uygun    İpek Tuzcuoğlu    Münir Can Cindoruk    Burçin Abdullah    ünlü    oyuncu    film    Ankara    12 Eylül Askeri Darbesi    film       


Yorumlar

1994
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN