Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV

''Aşk & Aşk''
Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, yeni yılın ilk sergisine ressam Ertuğrul Ateş’in son yapıtlarından oluşan “Aşk & Aşk” ile 12 Ocak-19 Şubat 2016 tarihleri arasında Ekavart Gallery’de ev sahipliği yapıyor.

 

“Sanatın başlama noktası bütün büyük sorulara cevap aramaksa, sanatçı cevabı aramaya kendinden başlamalı” diyen Ertuğrul Ateş, kendini ararken içine tuttuğu aynaya yansıyan resimlerini durup dinlenmeksizin tuvale döküyor. Kendini belirli bir akım içinde görmekten ısrarla kaçınan sanatçı, resimlerine sürrealist platform, romantik dışavurum ve mistik düşünce yapısının can verdiği kanısında. Tuval üzerine yağlıboya çalışıyor ve eskiz yapmıyor.
 
 
''Aşk & Aşk'' sergisi Ertuğrul Ateş’in en son çalışmalarından oluşuyor. İnsanoğlunun var olduğu günden bugüne dek aradığı, sorguladığı ve tanımlamaya çalıştığı ''Aşk'' kavramı tam anlaşılamamış bir fenomen olarak tüm zamanların konusu olmuş, tüm sanatçılar ve düşünürlerin tartıştığı kavram olagelmiştir. 
 
 
''Aşk'' nedir? ''Aşık'' kimdir? ''Aşk'' arayışının sonsuz ve bitmeyecek bir arayış olduğunu bilerek yola çıkan sanatçı meseleye hangi ''Aşk'' sorusunu sorarak ve içe dönerek ve ''Aşık'' olarak ''Aşk''ı arıyor ve bu sonu gelmeyecek yolculuğa çıkıyor. Zor sorulara cevap arayan sanatçı ''ilahi aşk'' ve ''dünyevi aşk'' arasında gidip gelerek bu ruhsal yolculukta asla bulamayacağı cevapları arıyor. Belki de önemli olanın cevap değil bu ''yolculuk''tur sonucuna varıp köşe başlarındaki soluklanmaları tuvale aktarıyor ve bize bu yolculuk hakkında ipuçları sunuyor.
 

Yayın Tarihi : 24.12.2015 : 09:24

Etiketler : Eğitim    Kültür ve Araştırma Vakfı    sergi    ressam    Ertuğrul Ateş    yapıt    Aşk & Aşk    Ekavart Gallery    sanatçı    eserler    çalışmalar    tuval   


Yorumlar

3901
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN