Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tekerlekli Sandalyeyi Gözyaşlarıyla Aldı

Tekerlekli Sandalyeyi Gözyaşlarıyla Aldı
Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, engelli derneğinin dergi satışından sağlanan gelirle ihtiyaç sahibi 2 engelliye tekerlekli sandalye alındı. İsmail Yılmaz, engelli oğlu 15 yaşındaki Feridun Yılmaz’ın sandalyesini teslim alırken duygulanarak ağladı.

 

Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’nin aylık çıkan dergisini, Bülent Ecevit Üniversitesi  Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3’üncü sınıf öğrencileri ilçede sattı. Öğrencilerin, sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptığı satıştan elde edilen gelirle 2 tekerlekli sandalye alındı. Sandalyeler, derneğin belirlediği ihtiyaç sahipleri Feridun Yılmaz ve 17 yaşındaki Emine Aslı Kara’ya törenle verildi.
 
Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, öğrencilere duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti. Öğrencilerden Mehmet Kaya ise "Satmış olduğumuz dergi ücretleri ile 2 adet tekerlekli sandalye aldık. Gönlümüz isterdi ki daha fazla sandalye alalım, daha fazla aileyi mutlu edelim. Ailelerimize destek olabildiysek ne mutlu bize" dedi.
 
Konuşmaların ardından tekerlekli sandalyeler teslim edildi. Engelli Feridun Yılmaz, babası İsmail Yılmaz ile katıldığı törende tekerlekli sandalyesini teslim aldı. Baba İsmail Yılmaz, oğlunun sandalyeye oturmasından sonra gözyaşlarını tutamadı. İnşaatlarda sıvacılık yaparak ailesinin geçimini sağlayan İsmail Yılmaz, oğlunun engelli sandalyesinin eski olduğunu, gösterilen ilgiden mutlu olduğunu söyledi.

Yayın Tarihi : 23.12.2015 : 19:00

Etiketler : Engelli    Oğlunun    Tekerlekli    Sandalyesini    Gözyaşlarıyla    Aldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1887
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN