Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Afrikalı Üniversite Öğrencileri İslam’ı Seçti

Afrikalı Üniversite Öğrencileri İslam’ı Seçti
Denizli Pamukkale Üniversitesi’nde eğitim gören Batı Afrika ülkelerinden Gine Bissau Cumhuriyeti vatandaşı İaia İnjai ile Rolando Seno Melaco, İslam’ı seçti. Denizli Müftülüğü’nde düzenlenen törenle Hıristiyanlıktan Müslümanlığa geçen İnjai, ’Yahya’, arkadaşı Melaco ise ’Ahmet’ ismini aldı.

 

Pamukkale Üniversitesi’nde öğrenim gören, Gine Bissau Cumhuriyeti vatandaşı İaia İnjai ve arkadaşı Rolanda Seno Melaco, Denizli Müftülüğü’ne başvurarak Müslüman olmak istediklerini söyledi. Denizli Müftülüğü’nde düzenlenen ihtida töreni ile İnjai ve Melaco kelime-i şehadet getirip Müslüman oldu. İhtida törenini Denizli Müftüsü Mehmet Aşık gerçekleştirirken, Ulu Cami İmamı Ahmet Sarıkaya ile Konyalıoğlu Camisi İmamı Ali Sürücüoğlu şahitlik yaptı.
 
Afrikalı iki üniversite öğrencisi, yaptıkları araştırmalar ve incelemeler sonucu İslam dinini seçtiklerini ve Müslüman olmaya karar verdiklerini belirtirken, İnjai ’Yahya’, Melaco ise ’Ahmet’ ismini aldı. Denizli Müftüsü Mehmet Aşık, iki öğrenciye İhtida Belgeleri’ni verdi, Kuran-ı Kerim hediye etti. Aşık, "Pamukkale Üniversitesi’nde öğrenim gören iki kardeşimiz yaptıkları araştırma sonucu kendi istekleriyle Müslüman olmayı seçmişlerdir. İslam dininin güzelliklerini ve farklılığını görerek kimsenin etkisi altında kalmadan İslamiyeti seçtiği için iki gencimizi tebrik ediyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 23.12.2015 : 17:44

Etiketler : Afrikalı    Öğrencileri    İslamı    Seçti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7309
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN