Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sağlıkçılar Güneydoğu İçin Endişeli

Sağlıkçılar Güneydoğu İçin Endişeli
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Manisa Şube Başkanı Zeynel Kaplan, Güneydoğu’daki çatışmalar sebebiyle sağlık çalışanlarının can güvenliğinin olmadığını belirterek, Sağlık Bakanlığı’nın tedbir almasını istediklerini belirtti.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde PKK ile yürüttüğü mücadelede sağlık çalışanlarının can güvenliğinin olmadığını dile getiren KESK’e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Manisa Şube Başkanı Zeynel Kaplan, bölgede çalışan sağlık çalışanlarının endişe içinde olduğunu söyledi. Şube Başkanı Kaplan, birçok sağlık çalışanının da çatışmanın olduğu illerde zorunlu olarak görevlendirildiğini dile getirdi. Sağlık Bakanlığı’nın sağlık çalışanlarının hastaneye gidip-gelmelerinde gerekli güvenliği sağlayamadığını iddia eden Kaplan, "Sağlık Bakanlığı da itiraf etmektedir ki; sağlık çalışanlarının hastaneye gelip gidişlerinde dahi can güvenliği sağlanamıyor. Bu gerekçe gösterilerek sağlık çalışanları hiç ara vermeden 10 gün hastaneden çıkmadan çalışmak zorunda bırakılıyor. Hastaneler çatışma bölgelerinde özel harekat polisleri tarafından birer karargah gibi kullanılıyor. Hastanelerden dışarıya ateş açılmakta, dışarıdan da hastanelere ateş edilmekte, roketli saldırılar olmaktadır. Sağlık kurumları sağlık kurumu olmaktan çıkmıştır" dedi.
 
Halkın sağlık hizmetine erişemediğini, bebeklerin aşılarının yapılamadığını, kadınların evlerde doğum yaptığını öne süren Zeynel Kaplan, eczanelerin de kapalı olduğunu söyledi. Çatışmanın yaşandığı illerde sağlık sorunlarının kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Kaplan, "Sağlık Bakanlığı, sağlık kurumlarının ve çalışanlarının hedef haline gelmesine seyirci kalmakta, bölgeye zorla görevlendirme yapmaktadır. Artık, çatışmalar son bulsun, silahlar değil insanlar konuşsun. Sağlık Bakanlığı sağlık kurumları ve sağlık çalışanlarına yönelik tüm saldırıların durması için veya bu çatışmalar altında sağlık çalışanlarının işlerini güvenli yapabilmesi için gerekli tedbirleri bir an önce almalıdır" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 23.12.2015 : 16:51

Etiketler : Sağlıkçılar    Güneydoğu    İçin    Endişeli    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8510
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN