Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


"Yunanistan’ın Bizi Tanıması Gururlandırdı"

Filistin’in İstanbul Konsolosu Abdülkerim El Hatip, Yunanistan’ın Filistin’i devlet olarak tanımasının kendilerini gururlandırdığını ifade ederek, “Avrupa’da pek çok devlet Filistin’i devlet olarak tanıyor. Yunanistan Parlamentosu’nun, Filistin’i devlet olarak tanıma kararı alması bizi gururlandırıyor” dedi.

 

Filistin’in İstanbul Konsolosu Abdülkerim El Hatip, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’i makamında ziyaret etti. Valilik ziyaretçi defterini imzalayan El Hatip, gazetecilerin sorusu üzerine Yunanistan Parlamentosu’nun Filistin’i devlet olarak tanıdığını ifade ederek, “Avrupa’da pek çok devlet Filistin’i devlet olarak tanıyor. Yunanistan Parlamentosu’nun, Filistin’i devlet olarak tanıma kararı alması bizi gururlandırıyor. Temennimiz bu tür gelişmelerin devam etmesi. Parlamentoların devleti temsil olarak kabul etmesi güzel ama biz bu kararların devlet politikası haline gelmesini istiyoruz. Filistin davası haklı bir dava. İsrail zulmünde yaşayan halkımız da inşallah özgürlüğüne kavuşacak. Filistin’i şimdiye kadar 138 devlet tanıdı” diye konuştu.
 
El Hatip, ‘İsrail ile Türkiye’ ilişkilerini sorması üzerine “Biz Türkiye’ye saygılıyız. Bildiğim kadarıyla Ömer Çelik de bir açıklama yaptı. Bu bir süreçtir, görüşmeler devam ediyor. Anlaşma falan yok. Bizim için Türkiye’de ne varsa biz ona saygılıyız, daima destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi : 23.12.2015 : 16:27

Etiketler : Filistinli    Konsolos    Yunanistanın    Bizi    Tanıması    Gururlandırdı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1544
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN