Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Umut Nöbeti'' Silivri’de Devam Ediyor..

''Umut Nöbeti'' Silivri’de Devam Ediyor..
Silivri Cezaevi  önündeki “Umut Nöbeti”ni Yazar Ahmet Ümit, Gazeteci Ümit Aslanbay, Medya Günlüğü Genel Yayın Yönetmeni Cenk Başlamış ve Cumhuriyet Gazetesi Sayfa Operatörü Zarife Selçuk tuttu.

 

Ahmet Ümit,  “Sabahları mutsuz uyanıyoruz. Üretimimizi yaparken mutsuzuz. Toplumun büyük bir kesiminde korku var. Özgürlük nöbetimiz sürüyor. Hiç kimsenin fikirlerinden dolayı tutuklanmadığı bir Türkiye özlemiyle bekliyoruz. Zulme inat, tutuklu gazeteciler ile dayanışma için Silivri Cezaevi önünde nöbetteyiz” dedi.
 
Ümit Aslanbay ise “Gazeteciler, “özgür basın” mücadelesinin asla bitmeyeceğini biliyorlar. Buldukları her boşluktan, yakaladıkları her aralıktan gazetecilik yapmaya devam edecekler. Çünkü gazetecilerin işi bu” şeklinde konuştu.
 
Gazeteci Cenk Başlamış gazeteci toplum adına soran ve sorgulayan kişi olduğunu belirterek, şunları söyedi;
 
"Eğer bu görevi yapması engelleniyorsa demek ki, gazeteci doğru soruları soruyor ve demek ki o sorular birilerini rahatsız ediyor. Evet, Türkiye hiçbir zaman özgürlükler ülkesi olmadı ama gazetecilerin üzerindeki baskı ve yıldırma çabaları 12 Eylül’den bu yana hiç bu kadar artmadı. Çelişkiye bakın, halk adına Meclis’te görev yapanlar-ve bunun için yüksek maaşlar alanlar- dilediklerini söyleyebilecek, halk adına sorgulayanlar cezaevine atılacak! Ama gazeteciler olarak çuvaldızı kendimize de batırmak zorundayız. Bugün sırtımızın duvara dayanmamasının nedeni, baskı ve sansüre karşı ortak direniş gösteremeyişimiz. Hayatın en basit kuralıdır, sen kendi hakkına sahip çıkmazsan başkası senin hakkına hiç sahip çıkmaz...&rdquo

Yayın Tarihi : 23.12.2015 : 16:16

Etiketler : Umut    Nöbeti    Silivride    Devam    Ediyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5473
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN