Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dürüst: Anavatansız Olamayız

Dürüst: Anavatansız Olamayız
Mersin’e gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Türkiye ile birlikte ülke olarak kendilerini güçlü hissettiklerini belirterek, "Anavatansız olamayız" dedi.

 

Eğitim ve gençlik konularında temaslarda bulunmak üzere gelen  Dürüst, beraberinde Mersin Konsolosu Ayşen İnanıroğlu ve Konsolos Yardımcısı Fatma Soykan ile birlikte Vali Özdemir Çakacak’ı ziyaret etti. Kentte bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Bakan Dürüst, "Türkiye’ye her gelişimizde kendimizi daha da güçlü hissediyoruz. Görüyoruz ki anavatanımız olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti her geçen gün daha da ileriye gidiyor. KKTC olarak daha huzurlu ve güçlü olabilmemiz için Türkiye Cumhuriyeti devletinin sürekli güçlü kalarak, yalnız kendisine değil bizlere ve dünyadaki bütün Türklere de huzur dağıtmaya devam etmesini temenni ediyorum. Her zaman vurguladığımız gibi biz anavatan Türkiyesiz olamayız" dedi.
 
Vali Çakacak ise, KKTC ile Türkiye arasında geçmişten gelen köklü ve kopmaz bağlar olduğunu ifade ederek, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde var olan barış ve huzur ortamının korunması için bugüne kadar ne gerekiyorsa yapmıştır, bundan sonra da yapmaya devam edecektir" diye konuştu.
 
 

Yayın Tarihi : 23.12.2015 : 15:02

Etiketler : Kktc    Milli    Eğitim    Bakanı    Dürüst    Anavatansız    Olamayız    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9693
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN