Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yeni Dostlarla Yeni Yıl Kutlaması

Yeni Dostlarla Yeni Yıl Kutlaması
İzmir’in Gaziemir İlçesi’nde geçen mayıs ayında açılan Ata Evi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nin üyeleri, burada edindikleri yeni dostlarıyla yeni yıla merhaba dedi.

 

 
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un kentte yaşayan 60 yaş üstü vatandaşların sosyalleşmeleri, mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle kurduğu Ata Evi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nde yeni yıl eğlencesi düzenlendi. Merkez sayesinde yaşamla yeniden güçlü bağlar kuran, evlerinden çıkıp sosyalleşmenin ve yeni arkadaşlıklar kurmanın, hobiler geliştirmenin, etkinliklere katılmanın mutluluğunu yaşayan 85 üye merkezde edindikleri arkadaşlarıyla yeni yıla merhaba dedi.
 
Ata Evi’nde düzenlenen yeni yıl etkinliğine katılan Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, üyelerin yeni yıllarını kutlayarak, "Bir ilke daha imza atmanın haklı gururunu yaşıyorum. Bu tabloya bakınca ne kadar doğru, güzel bir iş yaptığımızı görüyorum. Bu projeyi daha da büyüterek siz büyüklerimize daha iyi hizmet vereceğiz" dedi.
 
Türkülerle yeni yılı karşılayan, birbirlerine yeni yıl hediyesi veren üyeler ise “Merkezde kuruduğumuz dostluklar, katıldığımız sosyal aktivitelerle adeta ikinci baharımızı yaşıyoruz. Bu merkezi açarak bize bu imkanları sunan Başkanımız Halil İbrahim Şenol’a teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
 
Ata Evi’yle, yaşlı vatandaşların yaşamla bağlarını koparmalarının önüne geçilerek, evlerinden çıkıp sosyalleşmelerine olanak tanınıyor. Spor odası, kütüphane, dinlenme odası ve çeşitli etkinlik alanlarının bulunduğu merkezde verilen hizmetlerle yaşlı vatandaşların fiziki, sosyolojik ve psikolojik yönden güçlenmeleri sağlanıyor. Merkezde vatandaşların kişisel beceri ve yeteneklerine göre drama, koro, enstrüman, tiyatro, resim, örgü gibi etkinlikler düzenleniyor. Psikologun da görev yaptığı merkezde üyelerin ruhsal sağlıkları takip ediliyor, sosyal ve psikolojik açıdan destek veriliyor.
 
ATA EVİ’NE KAYIT KOŞULLARI
 
Hafta içi 09.00-18.00 saatleri arası hizmet veren merkeze Gaziemir’de ikamet eden 60 yaş ve üstü, alzheimer ve demans hastası olmayan vatandaşlar 3 aylık üyelik bedeli olan 15 TL’yi ödeyerek üye olabiliyor. Bu şartları taşıyan vatandaşlar vesikalık fotoğraf, ikametgah belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisiyle kayıt yaptırabiliyor.

Yayın Tarihi : 23.12.2015 : 12:49

Etiketler : Yeni    Dostlarla    Yıl    Kutlaması    Bölge   


Yorumlar

3987
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN