Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


"Büyüme Ve Gelişmeye Odaklanmalıyız"

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, yeni yıla girerken iktidarı ve muhalefetiyle hep birlikte ekonomiye, kalkınmaya, büyümeye ve gelişmeye odaklanılmasını istedi. Küresel rekabette dengelerin sürekli değiştiğini anlatan Menevşe, Türkiye’nin ciddi bir kalkınma hamlesi yapması gerektiğini savundu.

 

Geride bırakmaya hazırlanılan 2015 yılına büyük umutlarla girildiğini hatırlatan ATO Başkanı Atila Menevşe, yıl içindeki 2 seçim, ulusal ve uluslararası boyuttaki sorunlar, terör olayları ve son dönemde Rusya ile yaşanan kriz nedeniyle beklentilerin tam olarak karşılanamadığını anlattı. Sorunlar nedeniyle beklenen atılımların hayata geçirilemediğini bildiren Menevşe, "Maalesef 2015 yılı, bırakın atılımları, sorunların üst üste biriktiği bir yıl oldu" dedi.
 
REFORM VURGUSU
 
Yaşanan gelişmelere karşın 2016’dan daha umutlu olduklarını aktaran Menevşe, şunları kaydetti:
 
"Şimdi tüm gücümüzle iktidarıyla muhalefetiyle sivil toplumuyla ekonomiye, kalkınmaya, büyümeye, gelişmeye odaklanmamız gerektirmektedir. Dengelerin sürekli değiştiği küresel rekabetten kazanç sağlayabilmemiz için ciddi bir kalkınma hamlesine girişmemiz elzemdir. Önümüzde büyük sorunlar ve atılması gereken büyük adımlar vardır. İş dünyası olarak hükümetimizin bir an önce reformlara ve topyekun kalkınma programını uygulamaya başlatmasını bekliyoruz."

Yayın Tarihi : 23.12.2015 : 11:34

Etiketler : Ato    Başkanı    Menevşe    Ekonomi    Kalkınma    Büyüme    Gelişmeye    Odaklanmalıyız    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4111
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN