Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Radara Girince Yakaladı

Radara Girince Yakaladı
Aksaray’da sahte plakalı otomobiliyle 2 gün arayla 2’nci kez hız sınırını aşıp radar uygulamasına giren sürücü, 26 yaşındaki Muhammet K., polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınırken polise direnen sürücü Muhammet K., plakadaki harf ve rakamların daha kalın görünmesini sağlayan APP (Amerikan Pres Plaka) baskı sistemi plaka olduğunu ve baskı hatası nedeniyle plakanın harf bölümünün ’AE’ yerine ’EA’ olarak basıldığını öne sürdü.

 

Aksaray Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri, 2 gün önce Alparslan Türkeş Bulvarı’ndaki sabit radar uygulamasında, hız sınırını aşan 68 EA 481 plakalı araca, plaka üzerinden ceza işlemi uygulamak istedi. Ancak plakanın başka bir araca ait ve sahte olduğu ortaya çıktı. Polis, bunun üzerine aracın bulunması için çalışma başlattı. Polis, çalışmasını sürdürdüğü sırada aynı plakalı otomobil, bugün aynı yerde yine hız sınırını aşıp radar uygulamasına girdi. Polis, bu kez aracı kısa bir süre sonra durdurdu. Polis, aracın plakasının sahte olduğunu belirtip sürücü Muhammet K.’yi gözaltına almak istedi. Ancak, sürücü Muhammet K.’nin polise direnmek istedi. Muhammet K., güçlükle gözaltına alınırken kullandığı aracın plakasının da 68 AE 481 olduğu belirlendi.
 
Gözaltına alınırken polise direnen sürücü Muhammet K., plakanın ’APP’ olduğunu ve baskı hatası nedeniyle plakanın harf bölümünün ’AE’ yerine ’EA’ olarak basıldığını ileri sürdü. Sürücü Muhammet K., kendini görüntüleyen basın mensuplarına da, "Sen de bizimle dalga geçme ağabey" dedi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
 
 

Yayın Tarihi : 23.12.2015 : 11:29

Etiketler : Sahte    Plaka    İle    nci    Kez    Radara    Girince    Yakaladı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9887
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN