Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kubilay Anması Gergin Geçti

Kubilay Anması Gergin Geçti
Asteğmen Kubilay ve 2 bekçi, Menemen'de gericiler tarafından şehit edilişlerinin yıl dönümünde törenle anıldı.

 

Menemen'de gericiler tarafından başı kesilerek şehit edilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile yine aynı ayaklanmada şehit edilen iki bekçi Şevki ile Hasan için, vefatlarının yıl dönümünde, her yıl olduğu gibi Menemen'de anma töreni düzenlendi. 

Törene İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, CHP'li milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu ve çeşitli parti temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören alanına ise yaşanan gerginlikler damgasını vurdu. 

İlk gerilimin nedeni protokol ile vatandaş arasındaki bölüme bariyer yerleştirilmesi oldu. Tören alanında bariyerleri gören vatandaşlar, uygulamaya tepki gösterdi. Ayrıca alan çevresine konuşlanan TOMA'lar ve çok sayıda polis aracı da vatandaşın tepkisini çekti.

Törendeki ikinci gerilim ise bir ilkle birlikte meydana geldi. İzmir Valisi Mustafa Toprak, göreve geldiği günden itibaren ilk kez bir 23 Aralık'ta Kubilay'ı Anma etkinliğine katıldı.  Vali Toprak'ın gelişi alanda tepkiyle karşılandı.

Öte yandan törende pankart açan ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi oldukları öğrenilen bir grup da, polis tarafından gözaltına alındı.

Yayın Tarihi : 23.12.2015 : 11:26


Yorumlar

3751
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN