Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Görevliyi Bir Yumrukta Öldürdü

Görevliyi Bir Yumrukta Öldürdü
Adana’da geçen 8 Mayıs’ta, çöpün zamansız toplandığı iddiasıyla çıkan tartışmada apartman görevlisi 52 yaşındaki Faruç Özgan’a yumruk atarak ölümüne neden olan 28 yaşındaki Murat Pekkaracan hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istendi.

 

Olay, merkez Çukurova İlçesi Toros Mahallesi’ndeki Arman Apartmanı’nda meydana geldi. Asansörle üst katlara çıkıp çöpleri toplayan apartman görevlisi Faruç Özgan zemin kata indiğinde, asansör bekleyen 76 yaşındaki Gülay Pekkaracan, çöplerin yarım saat önce ya da yarım saat sonra toplamasını söyleyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine çıkan tartışmaya Gülay Pekkaracan’ın oğlu Murat da katıldı. Kavgada Murat Pekkaracan ile Özgan birbirlerini itekleyerek yere düşürdü. Özgan, "Dışarı gelin" diyerek apartmanın dışına çıktı. Murat Pekkaracan’ın koşarak yumruk attığı Özgan, yere düşerek başını betona çarptı. Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Özgan, 5 gün sonra hayatını kaybetti. Murat Pekkaracan ise tutuklandı.
 
SUÇU: YARALAMA
 
Murat Pekkaracan hakkında ’ölüme sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama’ suçundan 16 yıla kadar hapis cezası istemiyle Adana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı. Faruç Özgan’ın tartışma sırasında babasının üzerine yürüdüğünü söyleyen Murat Pekkaracan, "Faruç elini yumruk yapınca tuttum. Ancak itekleyince ayağım boşluğa geldi ve yere düştüm. Babamın üzerine tekrar yürüyünce kolundan tutup kapıya doğru götürdüm. Siz bekleyin eve gidip geliyorum diye bağırdı. Faruç Özgan’ın daha önce komşulara sözlü ve fiziki saldırıda bulunması ve kızlarından birisine de bıçakla saldırdığı aklıma gelince iş büyümesin diye peşinden gittim. ’Faruç ağabey sakin ol’ derken yumruk vurdu yere düştüm. İkinci kez vuracağı sırada refleksle kendisine bir defa vurdum. Tam hatırlamıyorum ama yumruğumun sağ arka boyun kısmına geldiğini düşünüyorum. Dengesini kaybetti yere düştü" diye savunma yaptı. Mahkeme heyeti, Pekkaracan’ın tutuksuz yargılanmasına karar verip tahliye etti.
 
YARGILAMADA SONA GELİNDİ
 
Yargılamada sona gelinince mahkeme savcısı mütalaasını verdi. Savcı, adli tıp raporunda Özgan’ın ölümü ile yaralanması arasında illiyet bağının bulunduğunu belirterek, Pekkaracan’ın ’kasten yaralama sonucunda ölüme neden olma’ suçundan 12 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını ve tahrik indirimi uygulanmamasını istedi. Sanık avukatının süre istemesi üzerine duruşma ertelendi.

Yayın Tarihi : 23.12.2015 : 11:23

Etiketler : Apartman    Görevlisini    Bir    Yumrukta    Öldürdü    Yıl    Hapsi    İstendi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2736
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN