Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Deso’dan Barok Gecesi

Deso’dan Barok Gecesi
Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası (DESO), Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı (TÇYÖV) İzmir Şubesi yararına MÜZİKSEV Salonu’nda dostluk ve farkındalık konseri verdi.

 

Barok eserlerin seslendirildiği gecede orkestrayı Prof. Ümit İşgörür yönetti. Bach’ın 5 numaralı keman, flüt ve çembalo için üçlü konçertosu ile başlayan gece, Telemann’in flüt ve obua için ikili konçertosu ile devam etti. Son eser Bach’ın 3 numaralı Brandenburg konçertosu oldu. Konserin sonunda Prof. Ümit İşgörür’ün, çello ile Selman Ada’nın Ninni’sini seslendirmesi gecenin sürprizi oldu. Konseri çok sayıda TÇYÖV destekçisi ve gönüllüsü izledi.
 
Türkiye’de çocuk adalet sistemi alanında çalışmak üzere kurulan ilk ve halen bu alanda çalışan tek sivil toplum kuruluşu olan TÇYÖV, toplumsal açıdan risk altındaki ya da suça sürüklenmiş; tutuklu, hükümlü veya tahliye olmuş çocuklar, gençler ve onların aileleri ve ilgili meslek grupları ile çalışıyor. Çocuk hakları savunuculuğu yapan TÇYÖV, Türkiye’de çocuk adalet sistemi’nin uluslararası standartlara ulaşması, çocuğu suça iten risklerin ortadan kaldırılması, özgürlüğünden yoksun ve risk altında olan çocuklara hizmet üreten kurumların uzmanlaşması, ulaşılabilir olması, etkili rehabilitasyon çalışmaları yapılması, suça yönelen çocuğa toplumun bakış açısındaki olumsuzluğun ortadan kaldırılmasının sağlanması için 20 yıldır çalışıyor. Çocuk Eğitim Evleri adını alan ıslah evlerinde sanatla rehabilitasyon çalışmaları yürüten TÇYÖV, MÜZİKSEV’de yapılan barok gecesi gibi çeşitli sanat etkinlikleriyle de farkındalık yaratmaya çalışıyor.

Yayın Tarihi : 23.12.2015 : 11:05

Etiketler : Desodan    Barok    Gecesi    Bölge   


Yorumlar

3306
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN