Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


TÜRFAD'DAN YARAŞ'A ÖDÜL

Türk futboluna hizmet eden değerli isimler Konak Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl 18’incisi düzenlenen 'İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır' ödül töreni ile yaşarken onurlandırıldı. Gecede ödül alan isimlerin arasında Ben TV Genel Yayın Yönetmeni Erol Yaraş da vardı.

 

Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) İzmir Şubesi’nce bu yıl 18’incisi düzenlenen 'İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır' ödülleri sahiplerini buldu. Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Sanat Merkezi'ndeki geceye TÜRFAD Genel Başkanı Aydın Begiter, TÜRFAD İzmir Şube Başkanı Bahri Vreskala, TÜRFAD İzmir Şubesi Onursal Başkanı Erdoğan Tözge, Adalet eski Bakanı Hasan Denizkurdu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, eski Milli Atlet Semra Aksu, Bornova eski Belediye Başkanı Cengiz Bulut ile çok sayıda spor adamı katıldı.
 
Konak Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl 18’incisi düzenlenen ödül törenin açılış konuşmasını TÜRFAD Genel Başkanı Aydın Begiter yaptı. Begiter,  “Yaşarken kıymet bilmek pek becerebildiğimiz bir şey değildir. İşte bu kötü alışkanlığı bireyselliklerden kurtarıp toplumumuza kazandırmak için Türkiye Futbol Adamları Derneği olarak böylesine törenlerimizle yaşatmaya ve bu alışkanlığı yok etmemeğe çalışıyoruz” dedi. 
 
Yaraş'a ödülünü Erdoğan Tözge verdi
 
Gecede farklı kategorilerde verilen 52 ödülden basın özel ödülünü alan Ben TV Genel Yayın Yönetmeni Erol Yaraş'a ödülünü TÜRFAD İzmir Şubesi Onursal Başkanı Erdoğan Tözge verdi. 
 
Ödülü verdikten sonra kısa bir konuşma yapan Tözge, şunları söyledi; 
 
"İzmir basınımızın çok değerli temsilcisi sevgili Erol Yaraş için söylenecek çok söz var. İzmir için çalışan, İzmir basını için çalışan, İzmir için görev alan, ülke çapında İzmir'i müdafaa eden bana göre en iyi bir basın temsilcimiz Erol Yaraş... Tebrik ve teşekkür ediyorum."
 
"Önemli olan, ödülü yaşarken almak"
 
Ödülü'nü Erdoğan Tözge'den, sertifikasını ise TÜRFAD İzmir Yönetim Kurulu Üyesi Erim Yıkgeç'in elinden alan Erol Yaraş ise, bireyin ödülünü yaşarken almasının önemine dikkat çekti.
 
Yaraş, "Beni bu ödüle layık gören TÜRFAD'ın tüm yöneticilerine, genel başkanına ve İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Vreskala'ya çok teşekkür ediyorum. Bu tür ödüller çok kıymetli ödüller. Çünkü insan öldükten sonra başına türbe de yapsanız, belki öbür tarafta algılıyordur ama yaşarken algılaması çok farklı oluyor. Ödül alan ve alacak olan herkesi kutluyor, tekrar teşekkür ediyorum." dedi.
 
 
TAÇSIZ KRAL’IN HEYKELİ DİKİLECEK
 
Ödül töreninde konuşan TÜRFAD İzmir Şube Başkanı Bahri Vreskala da insanı üzen en büyük şeyin yaşarken unutulmak olduğunu belirterek,  “Bizler bu ödül töreniyle futbolumuza, sporumuza emeği geçen saygın spor adamlarının yaşarken anılmalarını, sevincini aileleriyle paylaşmalarını sağlamaktır. Bugünü yaşayan bizler de futbolumuzu, sporumuzu bugünlere getirenleri; yaşarken anıyoruz yaşarken anlıyoruz ve vefa diyoruz” dedi. ‘İnsan Yaşarken de Anılmalıdır’ ödül töreninin hazırlanmasına vermiş olduğu desteklerinden ötürü Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'a teşekkürlerini de sunan Vreskala, “Bugüne kadar şubemizden ödül almış 330 spor adamını ve bugün ödül alacak tüm ödül sahiplerini sporumuza yapmış oldukları hizmetlerden dolayı içtenlikle kutluyorum. Ayrıca bizi her zaman destekleyen, yalnız bırakmayan ve yine bir ilki yaparak efsane futbolcu rahmetli Metin Oktay’ın heykelini İzmir’e kazandırma çalışmalarını başlatan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a da şahsım ve yönetim kurulumuz adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.  
 
 
SPORUN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ
 
Geceye katılan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da sporun kent ve kentli üzerine etkilerini dile getirdi. “Spor yurttaş olmanın, hemşeri olmanın en önemli araçlarından birisidir” diyen Pekdaş “Disiplinli olmayı, devamlı çalışmayı, başka insanlara karşı sorumlu davranmayı spor sayesinde öğreniyorsunuz. Bir arada yaşamının getirdiği disiplin ve sorumluluk spor çalışmalarıyla ortaya çıkıyor. Bizim hem kente ve kentliye sorumluluğumuz sporla ilgilenmemizi, bunun da işlerimizin en başına koymamızı gerektiriyor” dedi. Konuşmasında TÜRFAD İzmir Şubesi’nin önerisiyle dikilmesine karar verilen Metin Oktay heykeli ile ilgili bilgi de veren Başkan Pekdaş, “Türkiye Futbol Adamları Derneği yöneticileri Metin Oktay’ın heykelinin bu şehre yakışacağını söylediğinde, ben de elbette dedim ve heykelin ısmarlamasını yaptık. Arkadaşlarımızın çalışmaları devam ediyor. Sanıyorum birkaç ay içinde biter ve el birliğiyle Metin Oktay’ın heykelini futbola başladığı yer olan Damlacık’ın hemen yakınındaki bu meydana yerleştiririz” dedi. Pekdaş ayrıca Türk spor tarihinin önemli kulüplerinden olan Altay’ın adını taşıyan Alsancak’taki meydana da Altaylı bir futbolcunun heykelini dikerek, meydanın adının hafızalardaki yerine kavuşmasını sağlayacaklarını söyledi.  Başkan Pekdaş, konuşmasının sonunda aynı gün vefat eden Göztepe'nin eski teknik direktörlerinden Ahmet Cücen'i de andı. Aynı zamanda Konak Belediye Meclis Üyesi Zeynep Cücen Tulgar'ın babası da olan Cücen'in İzmir sporuna katkılarından bahseden Pekdaş, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi

Yayın Tarihi : 23.12.2015 : 10:27


Yorumlar

5740
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN