Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kaçak Göçmen Sayısı Yüzde 650 Arttı

Kaçak Göçmen Sayısı Yüzde 650 Arttı
Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın Ege Denizi’nde kaçak göçmen geçişini engellemek için yaptığı çalışmalarda bu yıl denizde yakalanan göçmen sayısının 88 bin 897 olduğu, geçen yıla göre sayının yüzde 650 arttığı bildirildi.

 

 
Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri 20 Aralık tarihinde Aydın’ın Didim ilçesi açıklarındaki bir teknede Suriye uyruklu 61 göçmeni yakaladı. 21 Aralık tarihinde de Çeşme ilçesi Karaabdullah Burnu önlerinde devriye görevi icra eden Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Gemisi, tekne içerisinde Suriye uyruklu 41 göçmeni yakalayıp kıyıya çıkardı.
 
Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri Ege Bölgesinde 2015 yılı içerisinde müdahale edilen düzensiz göç olayları incelendiğinde yasa dışı geçiş teşebbüslerinin yüzde 90’nın lastik botlarla, yüzde 10’unun ise çeşitli tipte deniz araçları kullanılarak gerçekleştiğini bildirdi. Yaşanan ölümlerin yüzde 90’ının teknelerde meydana geldiği, bu nedenle tekneler kullanılarak yapılan göçmen kaçakçılığına yönelik Sahil Güvenlik unsurlarınca yoğun önlem alındığının altı çizildi. 2015 yılında göçmen kaçakçılığında kullanılan 225 teknenin yakalandığı da duyuruldu.
 
Öte yandan Sahil Güvenlik Komutanlığı bu yıl denizde yakalanan kaçak göçmen sayısını da açıkladı. 21 aralık tarihine kadar bu yıl 2 bin 371 arama kurtarma operasyonu yapıldığı, 88 bin 897 göçmenin denizden kurtarıldığı, 181 göçmen kaçakçısının ise yakalanarak adli mercilere gönderildiği bildirildi. Yapılan değerlendirme sonucu 2015 yılında kurtarılan göçmen sayısında geçen yıla oranla yüzde 650’lik bir artış olduğu da anlaşıldı.

Yayın Tarihi : 22.12.2015 : 16:28

Etiketler : Kaçak    Göçmen    Sayısında    Yüzde    lik    Artış    Genel   


Yorumlar

2962
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN