Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Altay’a Eski Başkanlardan Kurul Oluşturuluyor

Altay’a Eski Başkanlardan Kurul Oluşturuluyor
Altay’ın SGK ve vergi borçlarının ödenebilmesi için eski başkanların yer alacağı bir kurulun oluşturulmasına karar verildi.

 

 
Yönetim, 4 saat süren mali çalıştayda siyah beyazlı kulübün toplam vergi borcunun 4 milyon 154 bin TL, toplam SGK borcunun ise 2 milyon 343 bin TL olduğunu açıkladı. Vergi borçları düzenli şekilde ödenen, ancak SGK borç yapılandırması bozulan Altay’da 2007’den bu yana görev alan yöneticilerin kendi dönemlerine ait SGK borçları ödenmemesi halinde, kişisel hesaplara haciz işlemi uygulanacak.
 
Yüksek Divan Kurulu Başkanı Erdoğan Tözge öncülüğünde Ahmet Taşpınar, Melih Tunç Tandoğan, Niyazi Konuşmaz, Sabri Sevenoğlu, Erdinç Altınyeleklioğlu gibi eski başkanların yer alacağı bir kurul oluşturularak borçların ödenmesi için çözüm yolları aranacak.
 
Çalıştayda yasal faizi işlenmemiş 2.4 milyon TL’lik 55 alacaklı davasının sürdüğü, futbol takımı için 2’nci devrede 1.3 milyon TL’ye ihtiyaç duyulduğu, altyapı antrenörlerine maaşlarının yarısının ödendiği eylül ayından bu yana ise ödeme yapılamadığı da katılımcılarla paylaşıldı.
 
TEMLİKLER KİME AİT
 
Altay’da eski başkan ve yönetimlerin kulübe alacakları nedeniyle koydurduğu temlikler de mali çalıştayda açıklandı. Eski başkanlardan Niyazi Konuşmaz, Melih Tunç Tandoğan ve Aslan Savaşan’ın 500’er bin TL, eski yöneticilerden Sadettin Ünlü’nün 185 bin TL, Umut Köroğlu’nun 150 bin TL, Hakan Ceylan’ın ise 110 bin TL temlik koydurduğu açıklanmdı. Futbol Federasyonu ve Spor Toto gelirlerinin yüzde 40’lık bölümünün Konuşmaz ve Tandoğan’ın temliklerine gittiği açıklandı.

Yayın Tarihi : 22.12.2015 : 15:39

Etiketler : Altaya    Eski    Başkanlardan    Kurul    Oluşturuluyor    Spor   


Yorumlar

1224
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN