Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bergamalı Proje Ekibine Ödül

Bergamalı Proje Ekibine Ödül
İzmir’in Bergama İlçesi’ndeki 14 Eylül İlkokulu öğretmenlerinin hazırladığı ’Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi Müzesi’ projesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri yarışmasında bölge birincisi seçildi. Okul bünyesinde hizmet verecek olan müze, ilçenin ikinci müzesi oldu.

 

 
Bergama 14 Eylül İlkokulu Müdürü Turan Şen öncülüğünde, öğretmenler Mehmet Tamer Ayyıldız, Özlem Ezgin, Ercan Akkan ve Kadir Kiriş’in hazırladığı ’Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi Müzesi’ projesi Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri yarışmasında Ege Bölgesi birincisi oldu. Türkiye genelinden 5 kategoride 1047 başvurunun yapıldığı yarışmada, 14 Eylül İlkokulu’nun proje ekibi, İzmir, Aydın, Denizli, Muğla, Manisa, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak genelinde ’Sanatsal, kültürel, sportif ve çevreci faaliyetler’ kategorisinde bölge birinciliği elde etti.
 
Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim, öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanmasını hedeflediğini söyleyen Bergama 14 Eylül İlkokulu Müdürü Turan Şen, "Biz bu müze ile çevremizde geçmişe dair duyarlılığı arttırıp, eğitim alanında yaşanan gelişmeleri sağlıklı bir şekilde gelecek nesillere aktarabilmeyi amaçlıyoruz. Okulumuza ait ek binayı Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi Müzesi olarak hazırladık. Müzemizin zenginleşmesi adına İzmirlilerden materyal, bilgi ve mali destek bekliyoruz" dedi.
 
Ödül töreninin 28 Aralık 2015 Pazartesi günü Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın da katılımıyla Ankara’da gerçekleştirileceği belirtildi.
 
 

Yayın Tarihi : 22.12.2015 : 15:26

Etiketler : Bergamalı    Proje    Ekibine    Ödül    Bölge   


Yorumlar

4176
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN