Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İstihdam Projesi İş Dünyasına Anlatıldı

İstihdam Projesi İş Dünyasına Anlatıldı
Bornova Belediyesi’nin, işsizlik sorununun çözümüne yönelik olarak olarak iş arayanlar ile eleman arayanları bir araya getirdiği "İstihdam Projesi" İzmirli iş adamlarına anlatıldı.

 

 
Bornova Belediyesi’nin, İzmir Araştırma ve Geliştirme Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İŞKUR işbirliğiyle yürütttüğü istihdam projesi iş dünyasına anlatıldı. Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’ndeki toplantıya sanayi ve esnaf odalarının temsilcileri, çok sayıda iş adamı ve firmanın temsilcisi katıldı. Türkiye’nin en önemli sorunlarından birinin işsizlik olduğunu ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Kentimizde varolan olumsuzlukları paylaşarak azaltabiliriz. Biz bu inançla çalışıyoruz. İşsizliği ancak birlikte çözebiliriz. Bunun için de yerel yönetimden sanayicisine, esnafından sivil toplum örgütlerine yasalar çerçevesinde birbirimize destek olmalı, işimizi kolaylaştırmalıyız" dedi.
 
Göreve geldikten kısa bir süre sonra hayata geçirdikleri istihdam projesi ile işçi ve işveren arasında köprü olduklarını söyleyen Başkan Atila, MTK Sitesi ile yaptıkları çalışmayı hatırlatarak, "İmzaladığımız protokol gereği Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği ve İŞKUR’un da içinde olduğu proje ile kadınlarımıza kurs ve iş imkanı sunduk, sunmaya devam ediyoruz. O kursa katılan kadınlarımızın işe başladıklarını duyduğumda büyük mutluluk yaşıyorum" dedi.
 
KAMU TEK BAŞINA ÇÖZEMİYOR
 
İzmir Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkan Yardımcısı Kamile Tanrıöver de tanıtım toplantısında bir sunum yaptı. İstihdam sorununun çözümünde kamunun yetersiz kaldığını ifade eden Tanrıöver, "İşte bu noktada yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarına iş düşüyor. Biz de bu doğrultuda Bornova Belediyesi ile birlikte iş arayanlarla eleman arayanları sağlıklı bir zeminde buluşturmayı hedefliyoruz" dedi.
 
Tanıtım toplantısı öncesi kahvaltıda biraraya gelen konuklara, toplantının ardından Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi gezdirildi. Kazı Başkanı Yrd. Dç. Dr. Zafer Derin katılımcılara Yeşilova Höyüğü’nde yürüttükleri kazı, çıkardıkları buluntular ve Ziyaretçi Merkezi hakkında bilgiler verdi.

Yayın Tarihi : 22.12.2015 : 12:22

Etiketler : İstihdam    Projesi    İş    Dünyasına    Anlatıldı    Bölge   


Yorumlar

3959
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN