Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Olgun, İşyeri Açmada Yetki İstedi

Olgun, İşyeri Açmada Yetki İstedi
İzmir’in Torbalı İlçesi’ndeki Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, yeni girişimcilerin yatırım yapmadan önce, odaya danışıp bilgi almaları gerektiğini söyledi. Olgun "İş yeri açma konusunda odalara yasal yetki verilmeli. İhtiyaç olmayan bölgelere açılan iş yerleri yatırımcıya kepenk kapattırıyor" dedi.

 

 
İlçede hizmet veren bakkal ve market işletmecileri ile biraraya gelen Torbalı Ticaret Odası (TTO) Başkanı Abdulvahap Olgun, son dönemlerde açılan ve ardından kapanan mekan sayısında artış olduğunu vurguladı. Yanlış yatırımlar nedeniyle bazı işletmelerin kapanmaya mahkum olduğunu dile getiren Olgun, "Girişimci yatırımı yapmadan önce, odamıza gelip bilgi verirse, gerekli analizleri yaptıktan sonra bilgilendirme yapabiliriz. Aynı sokakta 5 market olduğunu görüyoruz. Oysa orada manava ihtiyaç duyulduğunu biliyoruz. Bu gibi sorunların önüne geçmek için odalara yasal yetki verilmesi gerekiyor" dedi.
 
Gıda satışı yapan işletmeler arasında karşılaştırmalar yapan Olgun, "Büyük marketlerle bakkalları bir araya getirmeliyiz. Bakkallar marketlere, marketler de alışveriş merkezlerine düşman. Daha iyi ve kaliteli hizmet için sektörün temsilcilerini buluşturmamız gerekiyor" diye konuştu.
 

Yayın Tarihi : 22.12.2015 : 12:22

Etiketler : Tto    Başkanı    Olgun    İşyeri    Açmada    Yetki    İstedi    Bölge   


Yorumlar

2442
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN