Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çarşı da Filiz Okutacak

Çarşı da Filiz Okutacak
Karşıyaka Belediyesi’nce yürütülen Karşıyaka’nın Filizleri Projesi’ne bir destek de Çarşı esnafından geldi. KASİAD bünyesinde örgütlenen işletme sahipleri, ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız burs vermeye başladı.

 

 
Karşıyaka Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) bünyesinde örgütlenen işletmelerden Peynirmatik, Sihir Turizm, Ağam Baklavaları, Karşıyaka Döviz ve Küçükavcı Kahvecilik de ihtiyaç sahibi bir üniversiteliye burs vererek projeye destek oldu. Çarşı esnafını ziyaret eden Başkan Akpınar; projeye destek veren işletmelerin girişine "Bu İşletmenin Bir Öğrencisi Var" plaketi astı. Mini törenler, Çarşı esnafı ve Karşıyakalılar tarafından ilgiyle izlendi. KASİAD bünyesindeki diğer işletmeler de projeye katılacak ve Çarşı’da 10 ile başlayan burs veren esnaf sayısı kısa sürede artacak.
 
Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Biz bu projeye, Karşıyaka halkına duyduğumuz büyük güvenle başladık. Bugün projemiz dalga dalga yayılıyor. Çarşı esnafımız da destekçilerimiz arasına katıldı. Özellikle genç girişimci arkadaşlarımızın, üniversite eğitimini tamamlamakta zorlanan öğrencilere burs vermesi takdir edilecek bir durum. Bu işletmelerimizin örnek olmasını, projemizin İzmir’e yayılmasını diliyorum" dedi.
 
KASİAD Başkanı Süleyman Özsakallı, “Bu ateşi yakan Sayın Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum. KASİAD olarak Karşıyaka’nın Filizleri Projesi’ne yaptığımız her türlü katkıyı, Türkiye’nin geleceği için atılmış bir adım olarak görüyoruz" dedi. KASİAD Eski Başkanı Osman Avcı ise, “Karşıyaka’nın Filizleri’ni; sadece Karşıyaka Çarşı değil, Nergiz, Bostanlı, Aksoy ve Alaybey gibi her bölgemizdeki işletmelerimizle birlikte ileriye taşımak için çalışıyoruz" dedi.
 
Peynirmatik’in sahibi Yasin Peker, “Peynirmatik olarak, her şubemizle bir öğrenci okutacağız. Çalışanlarımız da bizimle birlikte öğrenci okutacak. Ben sigara içmiyorum, alkol kullanmıyorum. Bunlara para vermek yerine burs veriyorum" dedi. Ağam Baklavaları’nın sahibi Veysel Murat da böyle önemli bir projeye dahil olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.
 
 

Yayın Tarihi : 22.12.2015 : 12:22

Etiketler : Çarşı    Da    Filiz    Okutacak    Bölge   


Yorumlar

1676
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN