Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


BAYOSB İçin Ortak Proje

BAYOSB İçin Ortak Proje
İzmir Valisi Mustafa Toprak ile Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, iki ilin sınırında yer alan Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi’ni (BAYOSB) ziyaret etti.

 

 
Bölgedeki gelişmeleri yakından görmek için BAYOSB’yi İzmir Valisi Mustafa Toprak ile birlikte ziyaret eden Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren’den bilgi aldı, sorunları dinledi. BAYOSB Seminer Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya Kemalpaşa Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, BAYOSB Yönetim Kurulu Üyeleri ile bölge sanayicileri katıldı.
 
BAYOSB Bölge Müdürü Figen Akdemir’in bölgeyi tanıtan sunumu ile başlayan toplantıda söz alan BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, bölgelerinin Turgutlu İlçe sınırları hemen yanında 1500 dönüm arazi üzerinde kurulduğunu söyledi. Halen bölgelerinde 5 fabrikanın üretim yaptığını, 500’e yakın işçi çalıştığını ifade eden Telseren, "İkinci etap altyapı yatırımlarına yeni yılda başlayacağız ve 2017 yılında tamamlamayı hedefliyoruz. Sanayi Bölgemiz içinde açılan mesleki eğitim merkezi 3 dönemde 100’e yakın mezun verdi. Bu mezunlar fabrikalarda çalışıyor" dedi.
 
KÖPRÜLÜ KAVŞAK TALEBİ
 
İzmir ve Manisa valiliklerinin de her zaman desteğini gördüklerine işaret eden Telseren, hemen yanlarında olan Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte çok başarılı projelere imza atabileceklerini kaydetti. Telseren, iki bölgenin sinerjisi ile model teşvik örneği oluşturulabileceğine dikkat çekerek şöyle konuştu:
 
"Bölgenin her iki girişine köprülü kavşak yapılması gerekiyor. Güvenlik zafiyetinin giderilmesi şart. İtfaiye tedbirleri artırılmalı. Doğalgaz, arıtma yatırımları ortak yapılabilir. Dere kirliliğinin önlenmesi için birlikte çalışılabilir. Bölgemize güneş tarlası kurmak için DSİ’den 13 dönüm yer talebimiz var. İzmir-İstanbul Otoyolu ile BAYOSB’ye ücretsiz ulaşım imkanı yaratılmasını istiyoruz. Bütün bunların işbirliği içinde hayata geçeceğine inanıyoruz."
 
VALİLERDEN DESTEK SÖZÜ
 
İzmir Valisi Mustafa Toprak ise BAYOSB’nin örnek bir OSB olduğuna işaret ederek, bugüne kadar her türlü desteği sağladıklarını, bundan sonra da Manisa ili ile de işbirliği ile gerekli katkıyı sunmaya hazır olduğunu söyledi. Manisa Valisi ve Turgutlu OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Erdoğan Bektaş ise birlikte çalışıp, proje üreterek, her türlü desteği verebileceklerini söyledi.

Yayın Tarihi : 22.12.2015 : 11:50

Etiketler : Bayosb    İçin    Ortak    Proje    Bölge   


Yorumlar

1690
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN