Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gözaltına Alınanlar Serbest Kaldı

Gözaltına Alınanlar Serbest Kaldı
Aydın’ın Didim İlçesi’nde, Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi olduklarını belirten bir grubun Güneydoğu’da uygulanan sokağa çıkma yasağını protesto etmek için düzenlediği izinsiz yürüyüşe polisin biber gazı ve TOMA ile müdahelesinin ardından gözaltına alınan 21 kişiden 15’i polisteki ifadelerinin ardından salıverildi. Adliyeye sevk edilen diğer 6 şüpheli de ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

 

 
Önceki gün saat 15.30 sıralarında Yeni Mahalle Kavşağı’ndaki HDP Didim İlçe Teşkilatı binası önünde toplanan grup, ellerindeki pankartlarla Sur, Cizre, Silopi ve Nusaybin’de uygulanan sokağa çıkma yasaklarını protesto etmek istedi. AK Parti ve güvenlik güçleri aleyhine sloganlar atan grup, "Sur’a, Cizre’ye, Silopi’ye, Nusaybin’e Ses Ver", "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi" yazılı pankartla Atatürk Bulvarı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na yürümek istedi. Polis, izinsiz olduğu gerekçesiyle 150 kişilik grubu çembere alıp yürümesine izin vermedi. Uyarılara aldırış etmeyip, yürümek isteyen gruba polis biber gazı ve Aydın’dan gelen TOMA ile tazyikli su sıkarak müdahalede bulundu. Göstericiler ise polise taş atarak karşılık verdi. Ortalık bir anda karışırken, göstericiler sokak aralarına dağıldı. Polis, çıkan olayların ardından göstericilerden bir bölümünü, saklandıkları Didim Merkez Camisi’nde yakaladı. Olaylara karıştıkları ileri sürülen 21 kişi gözaltına alındı. Polisin ifadelerine başvurduğu şüphelilerden 15’i Emniyet’ten serbest bırakıldı. Diğer 6 şüpheli de sevk edildikleri adliyede, savcılıkta alınan ifadeleri sonrası serbest kaldı.
 
Şüphelilerin adliyeye sevk edilmeleri sırasında Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Aydın’dan gelen Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekiplerinin geniş güvenlik önlemi alması dikkat çekti.

Yayın Tarihi : 21.12.2015 : 19:34

Etiketler : Sokağa    Çıkma    Yasağı    Eyleminde    Gözaltına    Alınanlar    Serbest    Kaldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3983
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN