Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kapalıçarşı’da ’Marka’ Operasyonu...

Kapalıçarşı’da ’Marka’ Operasyonu...
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri, Kapalıçarşı’da bulunan 3 işyeri ve 11 depoya, ünlü markaların kaçak ürünlerinin satıldığı gerekçesiyle baskın düzenledi. Yapılan aramalarda, 2 bin 683 adet kol saati, 4 bin 370 adet kol çantası, 4 bin 125 çift ayakkabı ve çok sayıda kaçak malzeme ele geçirildi. Aramalar sırasında dükkanlarda ve depoda bulunan 10 şüpheli gözaltına alındı.

 

 
Emniyet Müdürlüğü’ne, Kapalıçarşı’da 3 işyeri ve 11 depoda ünlü markaların kaçak ürünlerinin bulunduğu yönünde bir ihbar geldi. Ekipler, Kapalıçarşı’ya giderek ihbar edilen dükkanları yerinde inceledikten sonra, geçtiğimiz Cuma günü operasyon başlatarak baskın düzenledi.
 
YAKLAŞIK 15 BİN PARÇA MAL ELE GEÇİRİLDİ
 
Ekipler, Kapalıçarşı’da bulunan dükkanlarda yaptıkları aramada, ünlü markaların taklidi 2 bin 683 adet kol saati, 4 bin 370 adet kol çantası, 4 bin 125 çift ayakkabı, 251 adet kalem, 761 gözlük, kol düğmesi, kemer, cüzdan, parfüm, valiz ve duvar saati ele geçirdi.
 
ORİJİNALİNİN YARI FİYATINA...
 
Olayla ilgili olarak, dükkanlarda bulunan E.A. (43), B.K. (32), M.H.B. (31), Ö.F.U. (54), C.Y. (37), M.P. (44), R.Y. (50), M.Y. (37), M.T. (19) ve M.Ç.Ö. (23) gözaltına alınarak Vatan Caddesi’nde bulunan Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi. İfadeleri alınan 10 zanlıya ’Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’ ve ’Markaların Korunması Hakkında Kanun’ kapsamında para cezası kesildiği öğrenildi.
 
KANSEROJEN OLUP OLMADIKLARI ARAŞTIRILACAK
 
Ele geçirilen ünlü markaların kaçağı olan kol saati, çanta, ayakkabı, gözlük, kalem, kemer ve cüzdan gibi ürünlerin kanserojen madde içerip içermediğinin tespiti için, çeşitli numuneler İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü’ne gönderildi.
 
ÜNLÜLER DE ALIŞVERİŞ YAPMIŞ
 
Emniyet yetkilileri, baskın yapılan 2 dükkandan ünlü sanatçıların da alışveriş yaptıklarını, dükkanda asılı bulunan fotoğraflardan tespit etti.
 
Yetkililer, satılan kaçak ürünlerin gerçek ürünlere aşırı benzerlik gösterdiğini vurgulayarak, fiyatının ise orijinal ürünün yarı fiyatına olduğunu belirtti.

Yayın Tarihi : 21.12.2015 : 19:15

Etiketler : Kapalıçarşıda    marka    Operasyonu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9239
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN