Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Büyükşehir, Üreticilere Küçükbaş Dağıttı

Büyükşehir, Üreticilere Küçükbaş Dağıttı
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, ‘Kırsalda gelir getirici faaliyetlerin desteklenmesi’ projesi adı altında Kınık İlçesi’ndeki 99 üreticiye kura ile ücretsiz 400 küçükbaş hayvan dağıtıldı.

 

 
Bir ülkenin kalkınabilmesi için tarım ve hayvancılığın önemine dikkat çeken Kınık Ziraat Odası Başkanı Murat Tosun, destekler nedeniyle Kınıklılar adına teşekkürlerini iletti. İzmir Damızlık Koyun ve Keçi Birliği Başkanı Özer Türer ise konuşmasında; "İzmir hep ilklerin şehridir ve her zaman da öyle olmuştur. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz küçükbaş hayvan dağıtımı uygulaması da Türkiye’de bir ilktir" dedi.
 
KADINLARDAN EKONOMİYE KATKI İSTEDİ
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise konuşmasında, kadınlara seslenerek "Yuvayı dişi kuş yapar. Bu projelere sahip çıkmanız, eğitimini almanız, eşinize, çocuklarınıza destek olmanız önemli. Çünkü buradan gelecek gelirle çocuğunuza üniversite tahsili yaptırılabilirse, çocuğunun beslenmesi güçlendirilebilirse gelecek nesillerimiz de ona göre şekillenecek, ona göre ülkemiz kalkınacak. Aklı ve bilimi rehber almadan ne kalkınmak mümkün, ne de ilerlemek mümkün" dedi.
 
Konuşmaların ardından kura çekimi yapıldı ve toplam 99 üreticiye 400 adet küçükbaş hayvan verildi.
 

Yayın Tarihi : 21.12.2015 : 17:26

Etiketler : Büyükşehir    Üreticilere    Küçükbaş    Dağıttı    Bölge   


Yorumlar

5809
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN