Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


En Güzel Kurabiyeler Ödüllendirildi

En Güzel Kurabiyeler Ödüllendirildi
İzmir’in Çeşme İlçesi’nde, Alaçatı Yeni Yıl Şenliği kapsamında düzenlenen Kurabiye Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

Serap Yurdaer Erboy tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen, Çeşme Belediyesi’nin desteğiyle, Kuytu Restoran’ın ev sahipliğinde düzenlenen Alaçatı yeni Yıl Şenliği’nin, Annesinin Kızı organizasyonu ile yapılan Kurabiye Yarışması, İzmir ve Alaçatı başta olmak üzere pek çok yerden katılımcıyı ağırladı. Jüri üyeliğini; Levent Alpat, Nedim Atilla, Kayhan Ölmezer, Arda Akalın, Pınar Özdirim, Perihan Sarıgöl ve Güler Barlas’ın yaptığı yarışmada onlarca kurabiye tarifi arasından seçilen 35 tarif yarıştı. Jürinin seçtiği kurabiyeleri yapanlardan birinci Fatma Gören"e 5 çeyrek altın, ikinci Beril Helvacı’ya 3 çeyrek altın, üçüncülüğü paylaşan Esra Ergin ve Burçin Himmetoğlu’na ise 1’er adet çeyrek altın ve bunun yanı sıra Annesininkızı markalı ürünlerden oluşan sürpriz hediye paketi armağan edildi. Ayrıca lezzetiyle dikkat çeken iki kurabiye sahibi Ayça Dikmen, Fatma Damyan’a Jüri Özel Lezzet Ödülü ve kurabiyesinin hikayesiyle sosyal bir konuya dikkat çeken yarışmacı Büşra Yüce’ye de Jüri Özel Ödülü verildi.
 
2012 Yılında yayımlanan Annesinin Kızı yemek kitabının yazarı Güler Sarıgöl Köymen, yarışma hakkında şunları söyledi:
 
"Mutfaktaki yaratıcılığı ödüllendirmenin 2015 için son bahanesi, bu yarışma olsun istedik. Bunun için uzun süredir hazırlandığımız bu etkinlikte büyük bir ekip olarak çalıştık. Çeşme Belediyesi, Kuytu Restoran, Serap Yurdaer Erboy, jüri üyeleri ve yarışmaya katılanlardan oluşan bu ekip, Kurabiye Yarışması’nın İzmir için özel bir etkinlik olmasını sağladı. Ayrıca yarışmadan sonra kalan kurabiyelerin bir hayır kurumuna bağışlanmasına yardım ederek de anlamlı bir imece gerçekleştirildi."
 
Yarışma sonrasında tüm kurabiyeler, Çeşme Çiftlikköy’de bulunan mülteci kampında yaşayan çocuklara hediye edildi.

Yayın Tarihi : 21.12.2015 : 13:20

Etiketler : En    Güzel    Kurabiyeler    Ödüllendirildi    Bölge   


Yorumlar

5660
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN