Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Atatürk’ün Büstü Yenilendi

Atatürk’ün Büstü Yenilendi
İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde 1986 yılında yapılan Ödemiş Anadolu Lisesi’nin bahçesindeki Atatürk büstü, İzmir Barosu avukatlarından Süleyman Okay’ın desteğiyle yenilendi.

 

Ödemiş Anadolu Lisesi bahçesinde eskiyen ve yıpranmış görüntüsüyle öğretmen ve öğrencileri rahatsız eden Atatürk büstü, İzmirli hayırsever avukat Süleyman Okay’ın desteğiyle yıkılarak yeniden yapıldı. Heykeltıraş Cumhur Ata Türk tarafından bronzdan yapılan 2 metre 20 santimetre uzunluğundaki yeni Atatürk büstünün önünde ilk bayrak töreni bugün (Pazartesi) saat 08.30’da düzenlendi.
 
Okul Müdürü Erdal Görken okul bütçelerinin büst yenilemelerine imkan vermediğini söyleyerek büstün yeniden yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Görken, "Ödemiş tarihinde köklü bir geçmişe sahip olan okulumuzun bahçesinde yer alan büstümüz görsellikten hayli uzaktı. Atatürk sevgisine önem veren bir hayırsever arayışına girmiştik. Avukat Süleyman Okay sesimizi duydu ve heykeltraş Cumhur Ata Türk’ün katkılarıyla bu güzel eseri okulumuza kazandırdılar" dedi.

Yayın Tarihi : 21.12.2015 : 12:06

Etiketler : Atatürkün    Büstü    Yenilendi    Bölge   


Yorumlar

3806
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN