Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kermes Geliri Eğitime

Kermes Geliri Eğitime
Işıkkent Eğitim Kampusü Okul Aile Birlikleri yılbaşı öncesinde Kış Kermesi düzenledi. Gelenekselleşen kermesten elde edilen gelir EÇEV bünyesindeki Handan Oktar Eğitim Fonu’na aktarıldı.

 

Hediyelik eşyadan yiyeceğe, kitaptan aksesuara, mozaikten organik gıdaya, giyim eşyasından eğitim setlerine kadar birbirinden farklı ürün kermeste satışa sunuldu. Kermeste 7’den 70’e herkesin kendi zevkine uygun hediyeler bulduğu stantlara ilgi büyüktü. Gösterilen yoğun ilginin yanı sıra kurulan sanat ve yaratıcı oyun atölyeleri de çocuklara keyifli vakit geçirtti. Coşkulu bir katılım ve yoğun ilgi ile gerçekleştirilen kermeste, öğrenci kulüpleri ve gönüllü öğrenciler de görev alarak farkındalık yaratıp, destek topladı. İlkokul ve anaokulu öğrencilerinden oluşan çocuk korosunun kermes için hazırladığı yılbaşı şarkıları ise katılımcılardan büyük beğeni aldı.
 
Lösemiden hayatını kaybeden, Işıkkent Eğitim Kampusü’nün kurucu müdürlerinden Handan Oktar’ın adına 2012’de oluşturulan eğitim fonu üniversitelerin eğitim fakültelerinde okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere destek sağlıyor. EÇEV bünyesindeki fona her yıl kermesten elde edilen gelirin tamamı aktarılarak kaynak yaratılıyor.

Yayın Tarihi : 21.12.2015 : 11:59

Etiketler : Kermes    Geliri    Eğitime    Bölge   


Yorumlar

2486
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN