Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP’li Gençlerden Üç Maymunlu Gönderme

CHP’li Gençlerden Üç Maymunlu Gönderme
CHP Balçova Gençlik kolları üyeleri 17 ve 25 Aralık’taki yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarının yıl dönümünde, İzmir’in Balçova ilçelesindeki 4 farklı yere üç maymunlu pankartlar astı.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan CHP Balçova Gençlik Kolları Başkanı Korcan Uçman,
 
"Bugün dört bakanın ve üç bakan oğlunun yanı sıra iktidara yakın pek çok kişinin adının karıştığı 17 Aralık operasyonun üzerinden tam üç yıl geçti. Bugün Cumhuriyet tarihimizde ortaya çıkartılan en büyük soygunun yıldönümüdür. Daha ilk günden itibaren AKP iktidarı, kamu kaynaklarının kimlere ve nasıl talan ettirildiğini tüm çıplaklığı ile ortaya çıktığı operasyonların üzerini kapatmak için elinden geleni yaptı. Yolsuzlukların üzerinin örtülmesi için devlet kurumları, kadroları ve yasalar adeta hallaç pamuğuna çevrildi. Gündem değiştirmelerle, algı operasyonlarıyla, tehdit ve baskılarla, anti demokratik yasalar ve 12 Eylül anayasasına sığınmakla AKP kendisini kurtaramayacaktır. AKP halklarımıza, emekçilere, barış ve demokrasi mücadelesi verenlere karşı işlediği suçların hesabını verecektir" dedi.
 
Bugün gelinin noktada, "Benden olmayan bertaraf olur" zihniyetinin hakim olduğunu öne süren Korcan Uçman, "Özgür medyaya yapılan operasyonlar da bunun bir göstergesidir. Ne yaparlarsa yapsınlar, 17-25 Aralık tarihinde yaşanan Türkiye’nin en büyük yolsuzluğunu gizleyemezler ve unutturamazlar. Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları olarak yapılan her yolsuzluğun, yaşanan her adaletsizliğin peşini bırakmayacağımızı buradan sizlere belirtmek istiyorum. Biz CHP gençliği olarak İzmir’de çekirdeğe çiğdem, simite gevrek, hırsıza hırsız demeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 21.12.2015 : 11:46

Etiketler : Chpli    Gençlerden    Üç    Maymunlu    Gönderme    Bölge   


Yorumlar

8623
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN