Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kongre Karıştı

CHP İl kongresinde kürsüde konuşmalar sürerken Kocaoğlu'nun Tuncay Özkan için söylediklerine Özkan da kürsüden karşılık verince salonda arbede çıktı!

 

CHP İl kongresinde gergin anlar yaşandı. Alattin Yüksel ile Nevzat Kavalar’ın yarıştığı kongrede tansiyon yükselmesine Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan arasındaki atışma neden oldu. Kocaoğlu kürsüde yaptığı konuşmada, Kavalar’dan yana tavır gösteren ve geçtiğimiz hafta delegeleri telefonla arayarak oy istediği ileri sürülen İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ı ‘kontenjan aday’lık üzerinden eleştirdi.

Başkan Kocaoğlu’nun ardından kürsüye çıkan Özkan, “Böyle çalışmalar yapan bir başkanın kontenjandan gelenlere laf söylemesini yakıştıramadım. Ben 6 yıl cezaevinde yattım, evet ben kontenjandan geldim. Aziz Bey sana soruyorum hangi önseçimden çıktın geldin? Nasıl olur da genel merkezin iradesini ayaklar altına alırsın” diye konuşma yaptı.

Bu konuşmanın ardından salon karıştı. Salondan yuhlama sesleri yükseldi. “İzmir Aziz’dir Aziz kalacak” sloganları atıldı. Özkan’dan kürsüden “İzmir CHP’dir, CHP kalacak” yanıtı gelince salon iyice karıştı. Partililer kürsüye ilerledi ve Özkan'ı kürsüden indirmek istedi. Özkan kürsüden kendisi inerek protokole yürüdü. Yaşanan olaylar sonrası kongreye 10 dakika ara verildi.

Arbedenin ardından konuşma yapmak için kürsüye İzmir Eski Milletvekili Mustafa Moroğlu çıktı. Moroğlu da Özkan’ı hedef aldı ve konuşmasına“İş cezaevinde yatmaya gelirse burada cezaevinde yatan çok insan var” diyerek başladı.

Bu kez Özkan’a destek verenler Moroğlu’na tepki gösterdi. Moroğlu daha sonra özür dileyerek konuşmasına devam etti.

Yayın Tarihi : 20.12.2015 : 17:06

Etiketler : haber    haberler    kongre    karıştı    chp    izmir    il kongresi    tuncay özkan    ben tv    kanalben       


Yorumlar

6462
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN