Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Organları 5 Kişiye Can Olacak

Organları 5 Kişiye Can Olacak
Antalya’da beyin kanaması nedeniyle götürüldüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşen 51 yaşındaki Figan Yıldırım’ın iki böbreği, kalbi, karaciğeri ve akciğeri, 5 kişiye can verecek.

 

Antalya Adliyesi’nden emekli 51 yaşındaki Figan Yıldırım, 15 Aralık günü evinde rahatsızlandı. Ambulansla özel bir hastaneye götürülen Yıldırım, 2 gün süren tedavisi sonrasında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Yoğun bakımda tedavisi süren Figan Yıldırım’ın dün gece beyin ölümü gerçekleşti.
 
Aile ile saat 02.00 sıralarında görüşen Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkez Koordinatörü Nilgün Keçecioğlu, bağış onayını aldıktan sonra doktorlar organları almak üzere ameliyata girdi.
 
5 KİŞİYE CAN
Ameliyat öncesi açıklama yapan Nilgün Keçecioğlu, "Böbrekler, karaciğer ve kalp, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde organ bekleyen hastalara nakledilecek. Sadece akciğer İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde organ bekleyen bir hastaya nakledilecek. Akciğer için İstanbul’dan askeri uçakla Antalya’ya gelen ekip, akciğeri alarak İstanbul’a döndü" diye konuştu.
 
Diğer organların kimlere nakledileceği ise yapılacak testler sonucunda belirlenecek.

Yayın Tarihi : 20.12.2015 : 16:45

Etiketler : Organları    Kişiye    Can    Olacak    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4826
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN