Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Adıyaman’da Protestoda Gerginlik

Adıyaman’da Protestoda Gerginlik
Adıyaman’da, Emek ve Demokrasi Platformu üyelerinin, bazı ilçelerde süren sokağa çıkma yasağını protesto için yürüyüş yapmak istemesine izin verilmemesi gerginliğe yol açtı. Gerginlik, polisin gruba biber gazıyla müdahale etmesiyle son buldu.

 

Öğleden sonra Eğitim Sen binası önünde toplanan aralarında HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım’ın da bulunduğu ’Adıyaman Emek ve Demokrasi Platformu’ üyesi 100 kişilik grup, Demokrasi Parkı’na yürümek istedi. Ellerinde pankart ve dövizler ile slogan atarak yürüyüşe geçen grubun önünü kesen polis, izinleri olmadığı gerekçesiyle yürüyüşe izin verilmeyeceğini söyledi. Bunun üzerine polis ile gruptakiler arasında arbede çıktı. Gerginlik üzerine polis, kalabalığa biber gazıyla müdahale etti. Bu sırada kalabalık arasında bulunan HDP Milletvekili Behçet Yıldırım ile Platform Başkanı Osman Süzen, grubu sakinleştirdi ve HDP İl binası önüne götürdü.
 
Kalabalık adına gazetecilere konuşan DBP İl Eş Başkanı Gülseren Öner, son süreçte bölgede hukukun askıya alındığını öne sürerek şöyle dedi:
 
"Ne acıdır ki; ’Temizleyeceğiz’ diyen bir devlet aklıyla yüz yüzeyiz. ’Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır’ diyen Hz. Muhammed’in, yezidin karşısında ’Ya Hak’ diyen İmam Hüseyin’in, zulme boyun eğmeyen ve ’dönen dönsün ben dönmem yolumdan’ diyen Pir Sultan’ın, ’yalanlarınıza karşı sizin önünüzde diz çökmedim bu da size dert olsun’ diyen Seyit Rıza’nın; AK Parti ve Sarayın bu günkü katliamları karşısında tutumları aynı olurdu."
 
Kalabalık, açıklamanın ardından dağıldı.

Yayın Tarihi : 20.12.2015 : 15:21

Etiketler : Adıyamanda    Sokağa    Çıkma    Protestosunda    Gerginlik    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3941
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN