Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çocuklara Deprem Eğitimi

Çocuklara Deprem Eğitimi
Temel afet bilinci konusunda eğitim çalışmaları yapan Bornova Belediyesi Deprem Etüt Merkezi, ilköğretim okulu öğrencilerini ağırladı.

 

Bugüne kadar 27 okuldan 2 bin 500 öğrenciye eğitim veren merkezi ziyaret eden çocuklar, faaliyetler hakkında bilgi alırken, binaların risklerinin nasıl ve hangi cihazlarla ölçüldüğünü de öğrendi. Binaların depreme karşı dayanıklılık ölçümlerinin yapılışını uygulamalı olarak gören çocuklar, deprem hakkında merak ettiklerini de sorarak öğrendi.
 
Bornova Belediyesi Deprem Etüt Merkezi’nde bina güvenliği ve depreme hazırlık konusunda pek çok çalışma yapılıyor. Merkez’de özel cihazlar ile kolon ve kirişlerin yoğunluğu, içinde kırık ve çatlak olup olmadığı, yüzey sertliği, içindeki donatıların konumu, çapı ve yüzeye olan mesafeleri tespit edilerek binaların mimari ve betonarme projelerine göre yapılıp yapılmadığı tespit edilebiliyor. Ayrıca binalar inşa edilmeden önce zemin etüt raporlarının uygun koşullarda, bilimsel kurallar ve yönetmeliklere uygun olup olmadığı da araştırılarak vatandaşlara bilgi veriliyor.

Yayın Tarihi : 20.12.2015 : 11:33

Etiketler : haber    kanalben    Çocuklara    Deprem    Eğitimi    Bölge    bornova beleidyesi   


Yorumlar

2023
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN