Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doğan’dan Toplu Zam Salvosu

Doğan’dan Toplu Zam Salvosu
AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmirlileri bir kez daha yeni bir zam paketi ile karşı karşıya bıraktığını belirtti.

 

VATANDAŞ ZAM DEĞİL HİZMET BEKLİYOR
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmirlileri bir kez daha yeni bir zam paketi ile karşı karşıya bıraktığını belirten AK Parti Grupbaşkanvekili Bilal Doğan, “Bıçak kemiğe dayanmadıkça zam yapmayacağız demiştiniz. Evet, bıçak kemiğe dayandı Sayın Kocaoğlu... İzmirli artık yeter diyor. İzmirli isyan ediyor. Bu kaçıncı zam oldu, artık biz saymaktan yorulduk... Vatandaşlarımız zam değil, hizmet bekliyor” dedi.
 
ESHOT OTOBÜSLERİ İZSU'NUN PAHALI SUYUYLA MI ÇALIŞIYOR?
Kentimizde toplu ulaşım ücretlerinde ortalama yüzde 8'lik bir fiyat artışı bizi beklediğine dikkat çeken Doğan, “Otopark yapacağız dediniz, zam yaptınız. Otobüs alacağız dediniz, zam yaptınız. Arıtma ve kanal yapacağız dediniz, zam yaptınız. Sene oldu 2015, İzmir'in sokaklarında insanlar sele kapılıp can veriyor, siz hala zam peşindesiniz. Değil yeni otoparklar yapmak, çivi bile çakmadınız. Elektrikli otobüs alacağız dediniz, manzara zaten ortada, ihalesi bile Nasreddin Hoca'nın "Ya tutarsa" fıkrasına döndü. Ancak, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bu hali ortadayken, zam yapmaktan kaçınmadınız. Bugün tüm dünyada petrol ve akaryakıt fiyatları düşerken, bu zam gerekli midir, değil midir? Yoksa ESHOT'un otobüsleri benzinle değil de, İZSU'nun pahalıya sattığı suyla mı çalışıyor?” diye sordu. 
 
‘BENİM BAŞIM KEL DEDİNİZ’
Suya zam yaparken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun diğer CHP'li belediyelerin hepsini de solladığını, kendisine de "Benim başım kel" diyerek savunduğunu altını çizen Doğan şöyle devam etti; “Bu mu Cumhuriyet Halk Partisi'nin örnek belediyeciliği? Bu sefer de mi başım kel diyeceksiniz? Olmayan yatırımların faturasını da İzmirli hemşerilerimizin sırtına mı yükleyeceksiniz?”
 
'İZMİR BUNU HAKETMİYOR'
Tarife geneline baktığımızda tüm bilet fiyatlarındaki artışla birlikte, özellikle 60 yaş kartlarının 125 liraya, ilçe otobüslerindeki bilet fiyatlarının ise 4 lira 80 kuruşa çıktığını görüyoruz. Hadi tüm biletlere zam yaptınız, peki yaşlıdan, emekliden, çiftçiden, köylüden ne istediniz? Gelen bu tarife dar gelirlinin bütçesine büyük bir darbedir. Elinizi İzmirlinin cebinden çekin, gelin bu zamlardan vazgeçin. İzmir bunu hak etmiyor.
 
‘MEYDANLARDA MİLYONLARCA LİRALIK KONSERLER DÜZENLENİYOR’
“İzmirliye layık gördüğünüz bu yeni yıl hediyesi hiç hoş olmadı. Bir yanda yılbaşında meydanlarda sanatçı getirip milyonlarca liralık konserler düzenlerken, diğer yanda ulaşımda zararları gerekçe gösterip zam yaparken vicdanınız sızlamayacak mı? Bu sene 31 Aralık 2015 akşamında Cumhuriyet Meydanı'nda zamlı tarife için mi geri sayım yapacaksınız?”
 
‘TASARRUF YAPIN DEDİK DİKKATE ALMADINIZ’
“Size defalarca zam değil, tasarruf yapın dedik, ancak bizi dikkate bile almadınız. Temsil ve tanıtım giderleri ile özel kalem bütçesine yaklaşık 700 bin lira, yani kurumun toplam bütçesinin yüzde onunu ayıran ESHOT Genel Müdürlüğü vatandaşlarımıza bu zam paketini mi reva mı görüyor? Kurumun hazırladığı başarısız israf bütçesinin sorumlusu İzmir halkı mı? Bu nasıl bir insafsızlıktır?”
 
‘ZARAR YİNE HALKA HAVALE EDİLDİ'
“Hatırlanacağı üzere, yaz aylarında yaşanan ihale krizinin ardından toplu ulaşımda günler süren bir kaos yaşadık. Vatandaşların toplu taşımada kullandıkları akıllı kartlar günlerce çalışmadı. Aktarmalı sistemle birlikte "toplu taşımada devrim" yaptık dediniz, herhalde "tersine devrim" yaptınız, 16 yıl sonra kağıt bilet uygulamasını geri getirdiniz... Defalarca ihaleye çıktınız, İzmir halkı "ya sabır" dedi. Peki ne oldu? Günlerce sistem krizi yaşandı, bürokratlarınızın hataları nedeniyle ESHOT'ta sabahladınız. İzmir Büyükşehir Belediyesi trilyonlarca liralık bir kamu zararıyla karşı karşıya kaldı. O günlerde yine bu salonda bir açıklama yapmıştınız. Zarar gereken yere havale edilecek dediniz. Biz de sizi uyarmış ve bu zarar zamla kapatılmasın demiştik. Ama ne yazık ki, zarar yine halka havale edildi. İhale krizinin faturasını da İzmir halkına kestiniz...”
 
‘ZAMDAN GELEN GELİR NEREYE GİDECEK?’  
“4 milyon İzmirli vatandaşımız adına özellikle sormak istiyoruz. 2016 yılında zamdan gelen bu paralar nereye gidecek? Yolda kalan otobüslere mi? Çalışmayan akıllı duraklara mı? Dolum yapmayan yüklematiklere mi? İhale kazasına kurban giden ve bir türlü alınmayan elektrikli otobüslere mi? Yıllardır durağı dahi bulunmayan yüzlerce mahallemize kapalı durak yapımına mı? Yoksa ESHOT'tan tasfiye edilip de Büyükşehir Belediyesi kadrosuna alınan işçi kardeşlerimizin tazminat ücretlerine mi gidecek?”
 
‘İZMİRİM KART FİYASKO OLDU TOK-KART’A GEÇELİM’
"Sosyal demokrat ulaşım modeli" İzmir'e zam olarak geri dönmeye devam ediyor. İzmirli artık sokağa çıkmaya korkuyor. Ulaşım alanına baktığımızda, ESHOT'un adeta diğer illerdeki halk otobüsleri ile yarışır hale geldiğini görüyoruz. Acaba ESHOT özelleşti de bizim haberimiz mi yok? Bugün sizin memleketiniz Tokat'a baktığımızda, özel halk otobüslerinde bile bilet fiyatlarının 2 lira olduğunu görüyoruz. Peki İzmirli ne yapsın Sayın Kocaoğlu? Ulaşım daha ucuz diye Tokat'a mı taşınalım? "İzmirim Kart" zaten fiyasko oldu, Tokat Belediyesi'nin "TOK-KART"ına geçelim.
 
‘SEÇİMDEN ÖNCE ZAM YOK, SEÇİM BİTTİ ZAM GELDİ’
Seçimden önce zam yapmadınız ancak, seçimler bitince adeta zam yağdırdınız... A'dan Z'ye tüm belediye hizmetlerine zam geldi. Görünen o ki, 7 Kasım'daki hezimetin acısını da İzmirlilerden çıkartıyorsunuz.
 
'İZMİR'DE ZARARI ZAMLA KAPATMAYA ÇALIŞAN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI SÜRÜYOR'
“AK Parti olarak bu zam paketi karşısında bir kez daha hayal kırıklığına uğradığımızın altını çizmek isterim. ESHOT'un 2016 ücret tarifesinden de görüyoruz ki, vizyonsuz, öngörüsüz ve başarısız yönetim anlayışı kurumu gün geçtikçe daha kötüye sürüklemektedir. Ne yazık ki, İzmir'de zararı zamla kapatmaya çalışan bir belediyecilik söz konusudur. Kötü yönetilen kurumun zararlarını İzmir halkına yansıtmaktan, vatandaşları kazıklamaktan vazgeçin. Biz İzmirlinin hakkını helal etmiyoruz. Ben buradan İzmir'in ve İzmirlinin hakkını düşünen duyarlı tüm meclis üyelerimize sesleniyor, sizleri kentimizin refahı için sağduyulu davranmaya ve bu tarifeye ret oyu vermeye çağırıyorum. Vatandaşlarımızın hakkını, hukukunu düşünen AK Parti grubu olarak bu zamlara karşı dik duruş sergiliyor, değişikliğe kesin şekilde ret oyu veriyoruz.”

Yayın Tarihi : 20.12.2015 : 10:24


Yorumlar

1421
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN