Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hayat Kurtaracaklar

Hayat Kurtaracaklar
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projelerde yer alan gönüllü genç ve yaşlılara yönelik ilk yardım kursu büyük ilgi gördü. Sırada “Yaşlıları dolandırıcılık faaliyetlerinden korumaya yönelik" bilgilendirme toplantısı olduğu açıklandı.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2010 yılında hayata geçirdiği “Gençler Yaşlılar El Ele" projesinde, bine yakın gönüllü genç ve 500 civarında yaşlının katılımıyla etkinlikler sürüyor. Gönüllü gençlerin Büyükşehir Belediyesi’nin belirlediği yaşlıları ziyaret etmesi ve karşılıklı paylaşımda bulunması esasına dayanan proje kapsamında eğitici çalışmalar da yapılıyor. Projede görev alan gençlere ve yaşlılara, son olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Toplum Sağlığı Birimi tarafından “Temel İlkyardım ve Ev Kazaları" eğitimi verildi. Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki eğitimde uzman doktorlar tarafından günlük yaşamda ihtiyaç duyulabilecek “hayat kurtaran bilgiler" aktarıldı.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı’nın yürüttüğü proje kapsamındaki eğitim çalışmaları, önümüzdeki günlerde İzmir Emniyet Müdürlüğü tarafından verilecek yaşlıları dolandırıcılık faaliyetlerinden korumaya yönelik bilgilendirme toplantısıyla, “sağlıklı beslenme ve doğru ilaç kullanımı" ile sürecek.

Yayın Tarihi : 20.12.2015 : 10:18

Etiketler : Hayat    Kurtaracaklar    Bölge   


Yorumlar

7436
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN