Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


O Perdenin Arkası

O Perdenin Arkası
İzmir Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nın Mithatpaşa Kavşağı’ndaki İzmirdeniz Kıyı Tasarım Projesi tüm hızıyla devam ederken perde bariylerle kapatılan şantiye alanındaki hummalı çalışmayı DHA havadan görüntüledi.

 

Her gün onbinlerce aracın geçtiği Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nın Mithatpaşa kavşağı bölğesinde sürücüleri 1 kilometre boyunca uzanan perde bariyerler karşılıyor. Sahil ve orta refüjde perde ile kapatılan şantiye alanında dev üç makina 24 saat ara vermeden fore kazık çakıyor. Şu an şantiye alanında bir yandan iş makinaları çalışırken diğer taraftan da geçici deniz dolgu çalışmaları devam ediyor. Kazıkların tamamlanmasından sonra deniz dolgusunun bir bölümü kaldırılacak. Altgeçit yapılabilmesi için zemin sağlamlaştırma çalışmaları kapsamında 1296 fora kazık çakılacak. Daha sonra araç altgeçidi tamamlanıp üzeri de meydan ve yeşil alan olarak düzenlenecek. 2016 yılının sonunda tamamlanacak bu büyük ulaşım yatırımının maliyeti 43 milyon TL olacak.
 
NE YAPILIYOR?
İzmirdeniz - Kıyı Tasarım Projesiö kapsamında başlatılan çalışmalarla, ilk önce Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda toplam bin 150 metre uzunluğunda karayolu alt geçidi inşa edilerek trafik akışı yer altına alınıyor. Projenin ikinci etabında ise Mithatpaşa parkı önünde yapılan karayolu alt geçidinin üstünde kalan alanları Kıyı Tasarım projesi kapsamında yeniden düzenlenerek İzmirlilerin hizmetine sunacak. Kentlinin keyifli bir ortamda denizle iç içe olabilmesi için uygulanacak proje, karayolu geçidi üstünde kazanılan alanların yayalaştırılıp denizle bütünleştirilmesini sağlayacak. Hatay’dan gelen aksın genişlediği nokta olan Mithatpaşa Endüstri Meslek Lisesi’nin önündeki alan, yayalaştırılarak denize doğru genişleyecek ve yeşil alanlarıyla yeni bir meydan olarak düzenlenecek.

Yayın Tarihi : 20.12.2015 : 10:17

Etiketler : O    Perdenin    Arkası    Bölge   


Yorumlar

8706
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN