Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Üniversiteliler, Köy Okullarını Yeniliyor

Üniversiteliler, Köy Okullarını Yeniliyor
Kırıkkale Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Topluluğu öğrencileri, ihtiyaç duyulan köy okullarında onarımlar yapıp küçük öğrencilerle eğlenerek okullarını güzelleştiriyor.

 

Üniversiteli gönüllüler, Yahşihan İlçesi Irmak Köyü’nde, ’Hayat Bulan Renkler Projesi’ kapsamında iki okulda tadilat yaparak, öğrencilere çeşitli kırtasiye yardımında bulundu.
 
Topluluk üyesi Hediye İkizek, Kırıkkale Üniversitesi’nin farklı bölümlerinde eğitim gören 40 kişilik grupla, ihtiyaç duyulan okullarda onarım, iyileştirme ve renklendirme çalışması yaptıklarını anlattı. Köy okullarını öğrenciler için daha eğlenceli ve cazip bir eğitim yeri haline getirmek istediklerini aktaran İkizek, şöyle dedi:
 
"Öncelikle esnaftan badana, boya ve iyileştirme çalışmaları için gerekli araç ve gereçler ile kırtasiye malzemeleri için kaynak temin ettik. Bu işi esnaflarla birlikte bir iş birliği ve güven içerisinde yapıyoruz. Aramızda bir alt üst ilişkisi olmadan gönül bağı ile bu işi yapıyoruz."
 
Atatürk İlkokulu Müdürü Yaşar Okatan ise, sınıfları boyayarak okulu daha da güzel bir hale getirdikleri için üniversite öğrencilerine teşekkür etti.

Yayın Tarihi : 19.12.2015 : 17:10

Etiketler : Gönüllüler    Minik    Öğrencilerin    Okullarını    Yeniliyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9643
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN