Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


STK'lardan Maraş Protestosu

STK'lardan Maraş Protestosu
Gaziantep’te, STK’ların bir araya gelmesiyle oluşturulan Barış ve Demokrasi Platformu üyeleri, Maraş olaylarının 37’nci yıldönümü ile bazı ilçelerde süren sokağa çıkma yasaklarını protesto etti.

 

Öğle saatlerinde Yeşilsu Parkı’nda toplanan Barış ve Demokrasi Platformu üyeleri, Maraş olaylarında yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulundu. Maraş olayları ve sokağa çıkma yasaklarını protesto için oturma eylemi yapan grup adına konuşan Eğitim Sen Şube Başkanı Ali Ersönmez, tüm katliamların açığa çıkarılması için sonuna kadar mücadele vereceklerini söyledi. Maraş katliamının yıl dönümünde her gün yeni katliamlar yaşadıklarını ileri süren Ersönmez, şöyle konuştu:
 
“Bugün Maraş katliamının yıl dönümü arifesindeyiz. Katliamın yıl dönümünde her gün yeni Maraş katliamları yaşıyoruz. Baskı, şiddet, çatışma, katliamlar ve sıkı yönetimlerle beraber yeniden ölüyoruz. Eğer Maraş katliamı açığa çıkarılsaydı; bu gün Sivas, Roboski, Suruç ve Ankara katliamları olmayacaktı."
 
Açıklamanın ardından bir süre slogan atan kalabalık daha sonra dağıldı.

Yayın Tarihi : 19.12.2015 : 16:28

Etiketler : Gaziantepte    Stklardan    Maraş    Olayları    Sokağa    Çıkma    Yasağı    Protestosu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8025
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN