Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP'de Bıçak Sırtı Kongre

CHP'de Bıçak Sırtı Kongre
CHP, İzmir'de il başkanını seçmek için yarın seçime gidecek.

 

HABER MERKEZİ
 
CHP'nin yarın yapılacak İzmir İl Kongresi öncesi partide kulisler hareketli. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun desteğiyle yola çıkan CHP eski İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, ilçe belediye başkanlarından sonra 20 ilçe başkanının da desteğini aldı. Bir diğer aday Nevzat Kavalar'ı ise Konak, Karşıyaka, Buca gibi önemli ilçelerin başkanları ve Ali Yiğit dışında bütün milletvekilleri destekliyor. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın desteğiyle yola çıkan, Kocaoğlu'nun da 'hayır' diyemediği Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar seçim yarışındaki iddiasını ortaya koyuyor. Mevcut İl Başkanı Bedri Serter’in il başkan adayı Nevzat Kavalar lehine yarıştan çekilmesinin ardından yarış kızışıken eski Milletvekili Alaattin Yüksel ise saha çalışmalarını sürdürüyor.
 
KOCAOĞLU DEVREYE GİRDİ
 
Kavalar ile Yüksel arasında kıyasıya rekabete sahne olması beklenen yarışta bazı milletvekillerinin genel başkan adı ile ilçe başkanları ve delegeleri aramasının ardından sürece İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu resmen müdahale etme kararı aldı. Başlangıçta kimseyi desteklemediğini söyleyen ancak yakın arkadaşı Bornovalı Nevzat Kavalar'ın adaylığının konuşulmaya başlandığı süreçte Kavalar'ı destekleyeceğini belirten Başkan Kocaoğlu, sonrasında ibreyi Yüksel’den yana çevirmişti.
 
2019 HESAPLAŞMASI
 
Öte yandan yarın yapılacak İzmir İl Kongresi'nden galip çıkan isim 2019 yerel seçimleri için de büyük önem taşıyor. Zira yarın seçilecek il yönetimi 2019'daki karar mekanizmasını oluşturacak. Bu nedenle yarıştan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun desteklediği Alaattin Yüksel'in mi yoksa Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın desteklediği Nevzat Kavalar'ın mı galip çıkacağı artı bir önem taşıyor. 
 
650 DELEGE OY KULLANACAK
 
CHP İzmir İl Kongresi, Kültürpark Celal Atik Spor Salonu'nda yapılacak kongrede 650 delege oy kullanacak. 600 metrekare balon süslemesi yapılacak 2 bin adet sopalı parti bayrağı kullanılacak. Toplam 3 kilometre bayrak süslemesi yapılacak. Salon dışına LED ekran kurulacak, 3 bin kişilik kumanya dağıtılacak. Delegeler, saha içinde partililer tribünlerde oturacak. Delege, misafir ve basın mensuplarını giriş kartı verilecek. Dışarıda polis salon içinde 20 özel güvenlik görevlisi görev yapacak. Ekin Ajans ses düzeni ve hostes hizmeti verecek. Kongre maliyeti yaklaşık 45 bin lira tutarında olacak. Kongrenin çarşaf listeyle yapılması görüşü ağırlık kazandı. Blok liste önerisi oylanacak.

Yayın Tarihi : 19.12.2015 : 13:18

Etiketler : haber    haberler    chp    izmir    il başkanlığı    il kongresi    seçim    nevzat kavalar    alaattin yüksel    kanalben    ben tv       


Yorumlar

8660
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN