Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmit’te 100 Semazenli Etkinlik

İzmit’te 100 Semazenli Etkinlik
İZMİT Belediyesi’nin Mevlana Celaleddin Rumi’nin vuslatının 742’nci yıldönümü nedeniyle düzenlediği etkinlikte, 100 semazenin sema gösterisi beğenildi.

 

Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda Kocaeli Tasavvuf Vakfı ile Bursa Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği işbirliğiyle dün akşam, düzenlenen etkinliğe yaklaşık 7 bin 500 kişi katıldı. Gece, İzmit Belediyesi Mehteran Takımı’nın konseriyle başladı. Ardından yaşları 100 sazende eşliğinde yaşları 7- 42 arasında olan 100 semazen sema gösterisi yaptı. Gecede Mevlevi Üstadı Mustafa Özbağ, Hazreti Mevlana’nın yaşamını anlattı. İzmit Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Mevlana konulu şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
 
Mevlana’yı vuslatının 742’nci yılında çeşitli etkinliklerle andıklarını söyleyen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, "Mevlana demek birlik, beraberlik, sevgi demek, Allah sevgisi, ilahi aşk demek. Bizler bu ilahi aşktan besleniyoruz. Biz bu kardeşliği, dostluğu yarınlara taşıma gayretindeyiz" dedi.

Yayın Tarihi : 19.12.2015 : 11:38

Etiketler : İzmitte    Semazenden    Sema    Gösterisi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7909
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN