Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kadınların ’Barış’ İçin Oturma Eylemi

Kadınların ’Barış’ İçin Oturma Eylemi
Kadıköy’de bir grup kadın sokağa çıkma yasaklarını protesto etti.

 

Barış İçin Kadın Girişimi üyesi yaklaşık 50 kadın, akşam saatlerinde, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaşanan çatışmalar ile sokağa çıkma yasaklarını protesto için Kadıköy Kalkedon Meydanı’nda toplandı. Kadınlar "Hayatı savunmak için barış nöbetindeyiz" yazılı bir pankartı yere serdi ve burada oturma eylemine başladı. İçerisine renkli taşlar koydukları şişeleri sallayarak ses çıkartan kadınlar ’barış’ çağrısında bulundu. Çevredekiler de alkış tutarak kadınların eylemine destek verdi.
 
"BARIŞ İÇİN SES ÇIKARTIYORUZ"
 
Grup adına yapılan açıklamada, "Bizim sesimizi duymak onlara iyi geliyor. Biz Cizreli, Nusaybinli kadınlar için sokaklarda olmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki günler boyunca bütün alanlarda, ısrarla bir kez daha barış demeye devam edeceğiz. İnsan hakları ihlallerin son bulmasını istiyoruz. Barış olsun istiyoruz. İnsanlar özgürce yaşasınlar istiyoruz. Biz biliyoruz ki orada savaş varken biz burada rahat etmeyiz. O yüzden barış için ses çıkartıyoruz" denildi.
 
SANATÇI İLKAY AKKAYA DA DESTEK VERDİ
 
Oturma eylemine katılan sanatçı İlkay Akkaya da, "Şiddetin sesinin bu kadar çok yükseldiği dönemlerde barışın sesini yükseltmek en önemli olay. Bugün bu sesi yükseltmemiz lazım. Çünkü çok geç olabilir her şey için. Müthiş bir kırılma var. Bunun önüne geçebilmek, birlikte yaşamı savunabilmek çok önemli. Bu yüzden seslerimizin yan yana gelip hep birlikte çıkması gerekiyor" diye konuştu.
 
Yaklaşık 1 saat oturan grup açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Yayın Tarihi : 18.12.2015 : 21:29

Etiketler : Kadınlar    barış    İçin    Oturma    Eylemi    Yaptı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7094
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN