Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türkmen Milisler Kerkük’te 30 IŞİD'li Öldürdü

Türkmen Milisler Kerkük’te 30 IŞİD'li Öldürdü
Irak’ın Kerkük kentine bağlı Beşir Beldesi’nde dün gece Şii Türkmen Gönüllü Milis Kuvvetleri 16’ncı Tugay Komutanlığı mevzilerine, kalabalık bir IŞİD’li terörist grubu saldırdı. Türkmen milislerin karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, aralarında IŞİD’in bölgedeki önemli isimlerinden Suudi Arabistan’lı Ebu Bara El Muhacir’in de bulunduğu 30 teröristin öldüğü ileri sürüldü.

 

Kerkük’ün Beşir Beldesi’nde bulunan Şii Türkmen Gönüllü Milis Kuvvetleri 16’ncı Tugay Komutanlığı’na bağlı mevzilere dün gece saat 02.30 sıralarında IŞİD terör örgütü mensupları tarafından saldırı düzenlendi. Yaklaşık 70 kişi oldukları belirtilen teröristlerin gece karanlığı ve yoğun sisten yararlanarak sızmaya çalıştıkları mevzilerdeki Türkmen milislerin saldırıya anında karşılık verdikleri öğrenildi.
 
IŞİD’in saldırıdan önce 4 intihar bombacısı gönderdiği, bunların da Türkmen mevzilerine ulaşamadan etkisiz hale getirildiği kaydedildi. Çatışmanın yaklaşık 4 saat sürdüğünü belirten Türkmen Tugayı yetkilileri, olayda herhangi bir yaralı ve kayıp vermediklerini belirtti. Çatışmada 30 teröristin Türkmen savaşçılar tarafından öldürüldüğünü belirten yetkililer, IŞİD’lilere ait cesetlerin bir kısmının ellerinde olduğunu, bir kısmının ise mayınlı bölgede kaldığı için alınamadığını kaydetti.
 
Türkmen yetkililer ölen teröristlerden birinin IŞİD’in bölgedeki en önemli emirlerinden olan Suudi Arabistan asıllı Ebu Bara El Muhacir olduğunu tespit ettiklerini vurguladı. Öldürülen teröristler arasında bir kişinin ise Orta Asya kökenli olduğu ifade edildi.

Yayın Tarihi : 18.12.2015 : 16:54

Etiketler : Şii    Türkmen    Milisler    Kerkükte    Işidli    Öldürdü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4750
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN